ggg ggg ggg ggg

Rodzinny piknik ekologiczny

Dokładnie w samo południe – 5 maja w Pułtusku rozpoczął się cieszący się dużym zainteresowaniem mieszkańców – Rodzinny Piknik Ekologiczny „Na Ratunek Planecie”

Idealna dla tego typu imprez słoneczna pogoda, jaka przez cały dzień towarzyszyła uczestnikom sobotniego wydarzenia oraz bogaty w różnego rodzaju atrakcje program, okazały się skutecznym przepisem na organizacyjny sukces tego szczytnego przedsięwzięcia. Nie bez znaczenia była również jego przepiękna lokalizacja na podzamczu pułtuskiego Domu Polonii.
Proekologiczny charakter wydarzenia, którego celem nadrzędnym, skierowanym głównie do dzieci i młodzieży, była szeroko pojęta edukacja ekologiczna, okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Przygotowany przez organizatorów program pikniku zapewnił możliwości twórczego uczestnictwa w wielu zabawach, grach, konkursach oraz warsztatach, z których największym zainteresowaniem cieszyły się quizy, puzzle, przyrodnicze ścieżki dydaktyczne, budowa domków dla dzikich pszczół oraz tzw. hoteli dla owadów, uczestnictwo w ekologicznej grze terenowej. Dużą popularnością cieszyły się również liczne stoiska patronackie zaangażowanych w wydarzenie instytucji, z których szczególnie wyróżniały się te zorganizowane przez nadleśnictwa Pułtusk i Wyszków. Uczestnicy sobotniej imprezy chętnie też degustowali się przygotowanymi specjalnie wieloma potrawami regionalnymi, w tym z grilla. Niezwykły czas spędzony nad brzegiem Narwi umilała wszystkim słowiańska muzyka folkowa na żywo w wykonaniu zespołu „Gaj”.
Wpisujący się w ramy obchodzonego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi pułtuski Rodzinny Piknik Ekologiczny swoją obecnością zaszczyciło grono znamienitych osób z gościem honorowym – ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem na czele, a także m.in. reprezentującą Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – wiceprezes Anną Ewą Król, dyrektorem Głównej Dyrekcji Lasów Państwowych – Andrzejem Koniecznym, dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie – Markiem Romanem, gospodarzem – dyrektorem Domu Polonii w Pułtusku Michałem Kisielem.
Organizatorem głównym wydarzenia było Ministerstwo Środowiska we współpracy z m.in. Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Lasami Państwowymi, Bankiem Ochrony Środowiska.
/Anna Król/

2 598 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Spod znaku Rajskiego Ptaka

24 kwietnia 2018 r. z inicjatywy Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej w Miejskiej Sali Koncertowej im. F....

Zamknij