ggg ggg ggg

Wizyta Marszałka Senatu

W dniu 28 lipca 2017 w Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie odbyło się spotkanie Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz Burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego z dziećmi z Białorusi polskiego pochodzenia przebywającymi na koloniach w Wyszkowie.

 

fot4Marszałek podkreślił, że Senat wspiera Polaków mieszkających poza granicami kraju, którzy rozsiani są po całym świecie. Szacuje się, że ok. 16-20 milionów naszych obywateli mieszka za granicą, są to osoby, które mają inne obywatelstwo, ale polskie korzenie.
„Chcemy podtrzymywać z nimi kontakt. Dlatego cieszę się, że są takie kolonie, przyjeżdżam tu z wielką satysfakcja i radością. To jedna z najlepszych form wspierania Polaków – wspieranie dzieci i młodzieży. Macie możliwość przyjechania do Polski, poznania wielu miejscowości. Mam nadzieję, że są to dla was cenne wyjazdy.” – zwrócił się Stanisław Karczewski do dzieci i młodzieży, która przerwała pracę na warsztatach z wycinanek kurpiowskich, aby przywitać gościa.
Dzieci również miały piękne przemówienia, które przeczytały płynną polszczyzną oraz wręczyły bukiet kwiatów i wyrazy wdzięczności, za możliwość przyjazdu do Polski.
Warsztaty z wycinanek kurpiowskich i pieczenia fafernuchów prowadziła Halina Witkowska ze Stowarzyszenia Puszcza Biała Moja Mała Ojczyzna. Oprowadziła dzieci, Marszałka i Burmistrza Wyszkowa po Kuźni Kurpiowskiej, która jest ostatnią kolebką Kurpi Białych na tym terenie.
Grupa 40 dzieci z 4 opiekunami z Wołkowyska (obwód grodzieński) przebywa w Wyszkowie na zaproszenie burmistrza Grzegorza Nowosielskiego od 17 do 30 lipca. W tym czasie zwiedziły naszą gminę, brały udział w wielu zajęciach kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych.
/info/

 

2 305 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Do 2019 roku powstaną dwa bloki z mieszkaniami na wynajem w systemie TBS „Na skarpie” przy ul. Łącznej w Wyszkowie

W trakcie konferencji prasowej, która odbyła się 28 lipca 2017 r. w siedzibie Wyszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego została przedstawiona informacja...

Zamknij