ggg ggg ggg ggg

Wizyta Honorowego Obywatela Pułtuska

Z kilkudniową wizytą przebywa w Polsce były burmistrz amerykańskiego miasta New Britain – pierwszego miasta partnerskiego Pułtuska. Najwięcej czasu spędzi w swoim ukochanym Pułtusku, którego zresztą jest jednym z pierwszych honorowych obywateli.

We wtorek, 19 czerwca o godz. 11.30 spotkał się z władzami Pułtuska, przedstawicielami Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz dziennikarzami lokalnych mediów. Podczas spotkania Dorota Subda – wyznaczona do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk przedstawiła sylwetkę Lucjana Pawlaka oraz opowiedziała o współpracy Pułtuska z New Britain.

Sam Lucjan Pawlak z wielkim sentymentem wspominał swoje pierwsze przyjazdy do Polski, odnalezienie grobów dziadków i nawiązanie kontaktów z ówczesnymi burmistrzami Pułtuska – miasta, które pokochał najbardziej. – Wróciłem do domu. Moje serce zawsze było w Pułtusku, mimo, że nie jestem już burmistrzem New Britain, miło wspominam i zawsze jestem myślami z Polską, a zwłaszcza z Pułtuskiem. Kiedy tu jestem odczuwam zawsze niesamowite emocje – powiedział podczas spotkania Lucjan Pawlak.

W podziękowaniu za gościnność pułtuszczan wręczył wyznaczonej do pełnienia funkcji Burmistrza Miasta Pułtusk Dorocie Subdzie symboliczne klucze do miasta New Britain.

W czwartek w towarzystwie władz Pułtuska złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym poległych w wojnie 1920 r., zwiedził miasto, odwiedził pułtuskie szkoły oraz wziął udział w spotkaniu z byłymi burmistrzami Pułtuska oraz przedstawicielami Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

/Info/

1 560 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gmina Małkinia Górna otrzymała kolejną dotację w wysokości 100 000 złotych, tym razem na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Grądy

W dniu 23 maja 2018 roku Wójt Gminy Pani Bożena Kordek podpisała umowę na dotację w wysokości 100 000 złotych...

Zamknij