ggg
ggg ggg

Wielostronne porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia dualnego

W dniu 31 maja 2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie, podczas którego zostało podpisane porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia dualnego.

Porozumienie o współpracy podpisali : Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Chrupek, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej Pan Piotr Siwek, Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni Pan Marek Dyba, Dyrektor Zakładu „ALPLA” Opakowania
z Tworzyw Sztucznych Sp. z o. o Pan Łukasz Tomsiak i Członek Zarządu Pani Ewa Brzozowska, Prezes Zarządu Fabryki Mebli „FORTE” S. A Pan Maciej Formanowicz, Prezes Zarządu ROLSTAL Pawłowski Sp. z o. o Pan Marcin Pawłowski oraz Dyrektor Zakładu SCHNEIDER Polska Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o. o Pan Tomasz Sikora.
W ramach branżowej szkoły I stopnia wielozawodowej w zawodach mechatronik, operator obrabiarek skrawających i ślusarz od 1 września 2021 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej powstanie klasa pod patronatem czterech lokalnych Przedsiębiorców, w której młodzi ludzie nabędą umiejętności przydatne i zgodne z ich predyspozycjami, a równocześnie z zapotrzebowaniem pracodawców w naszym regionie.
Szkoła zapewni uczniom kształcenie i realizację podstawy programowej w zakresie przedmiotów ogólnych, nauka z teoretycznych przedmiotów zawodowych zorganizowana będzie przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni natomiast praktyczna nauka zawodu będzie odbywała się u pracodawców.
/Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej/

52 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
1 czerwca obfitował w atrakcje

1 czerwca 2021r. na Ogródku Jordanowskim w Tłuszczu odbyła się inauguracja wystawy plenerowej pt. „160 lat Drogi Żelaznej Warszawsko- Petersburskiej”...

Zamknij