ggg
ggg ggg

1 czerwca obfitował w atrakcje

1 czerwca 2021r. na Ogródku Jordanowskim w Tłuszczu odbyła się inauguracja wystawy plenerowej pt. „160 lat Drogi Żelaznej Warszawsko- Petersburskiej” przygotowanej przez Stację Muzeum.

Mieszkańcy naszej gminy, jako pierwsi mogą podziwiać wystawę składającą się z 20 plansz opowiadających o rozwoju kolei, z którą nasza gmina jest bardzo mocno związana. Zachęcamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji i obejrzenia wystawy, której ekspozycja w Tłuszczu potrwa do 30 czerwca br. W otwarciu wystawy wzięła udział Pani Poseł RP Bożena Żelazowska, Zastępca Burmistrza Tłuszcza Pan Waldemar Banaszek, autor wystawy Pan Michał Fludziński oraz pracownicy Działu Ekspozycji i Wystaw Czasowych Stacji Muzeum- Pani Ewa Malitka i Pani Maria Romanowska oraz Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu Pani Wioleta Roguska.
Z okazji Dnia Dziecka nie zapomnieliśmy o atrakcjach dla najmłodszych. Michał Galicki poprowadził animacje podczas których świetnie bawili się zarówno młodsi, jak i starsi. Dziękujemy niezastąpionym strażakom z OSP Tłuszcz, dzięki którym dzieci mogły zwiedzić samochód strażacki, dzieciom i opiekunom z Przedszkola Samorządowego „Baśniowa Kraina” w Tłuszczu oraz Punktu Pomocy Dziecku i Rodzinie, a także wszystkim przybyłym mieszkańcom.
Niech dzisiejszy dzień podsumuje pytanie zadane przez jedną z dziewczynek biorącą udział w zabawach: „Dlaczego dzień dziecka nie może trwać cały rok?”. Sprawmy, aby nie tylko 1 czerwca na twarzach każdego z nas gościł uśmiech.
/Info Gmina Tłuszcz/

54 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste obchody Dnia Patrona w I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie

W poniedziałek, 31 maja wołomińska „mundurówka” hucznie świętowała Dzień Patrona szkoły – 111 Eskadry Myśliwskiej. Szczególnie doniosłym momentem było podpisanie...

Zamknij