ggg ggg ggg

Wielomiesięczne przepychanki w Starostwie Wyszkowskim nie dały pożądanego przez nową koalicję efektu!

Kolejna próba rozmontowania władz Starostwa Wyszkowskiego głosami radnych Rady Powiatu na sesji Rady w dniu 28 września 2022 r. nie spowodowała odwołania Zarządu Powiatu Wyszkowskiego.

Na sesji zwołanej 22 czerwca br. Rada Powiatu Wyszkowskiego nie udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania, czego konsekwencją zgodnie z ustawą samorządową jest zakończenie głosowania nad odwołaniem Zarządu Powiatu na kolejnej sesji. Wniosek ten odczekał pewien czas, gdyż jak deklarował przewodniczący Rady Bogdan Pągowski w wakacje nie planowano sesji, więc głosowanie wyznaczono na sesję we wrześniu. Próbę odwołania Zarządu Powiatu podjęto więc na sesji w dniu 28 września 2022 r. Jak wiemy przy wcześniejszych głosowaniach, a w szczególności tego dotyczącego odwołania starosty wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego w radzie nie było takiej możliwości, bo nowa koalicja nie przekonała radnych i nie uzyskała wymaganych 12 głosów.
Zgodnie z ustawą także obecnie odwołanie Zarządu Powiatu może nastąpić większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, czyli 12 głosami. Historia jednak zatoczyła krąg i znów w głosowaniu radni zagłosowali w sposób uniemożliwiający odwołanie Zarządu.
W trakcie wrześniowej sesji Rady Powiatu za odwołaniem zarządu głosowało 8 radnych, przeciw było 5, wstrzymało się 3:
Za odwołaniem głosowali radni: Wojciech Kozon, Tadeusz Kuchta, Adam Mróz, Agnieszka Ołdak-Prokop, Bogdan Pągowski, Sławomir Pędzich, Adam Turek, Katarzyna Wysocka.
Przeciw odwołaniu: Teresa Czajkowska, Marzena Dyl, Bogusław Frąckiewicz, Iwona Wyszyńska, Jerzy Żukowski.
Wstrzymali się: Ewa Bartosiewicz, Paweł Deluga, Waldemar Sobczak.
Nieobecni: Justyna Garbarczyk, Renata Rębała, Piotr Wykowski.
Zarząd Powiatu pozostaje w niezmienionym w składzie:
– starosta Jerzy Żukowski,
– wicestarosta Leszek Marszał,
Członkowie – Teresa Czajkowska, Paweł Deluga, Bogusław Frąckiewicz.

/Oprac. Janina Czerwińska/

214 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
201. rocznica urodzin Cypriana Norwida w Dębinkach

Tegoroczne obchody urodzin znakomitego polskiego artysty Cypriana Norwida obchodzono w naszym regionie w dniach 23-25 września 2022r. w kilku związanych...

Zamknij