ggg

Wielki sukces druha Michała Bartosiaka z Nadmy!

Z dumą przychodzi nam poinformować, że dh Michał Bartosiak z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Nadma, zdobył drugie miejsce w finale centralnym XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”!

Z osiągnięcia Michała dumna jest cała jednostka OSP Nadma!

Michał Bartosiak – członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Nadma (Gm. Radzymin) jest nie tylko zwycięzcą tegorocznych eliminacji powiatowych i wojewódzkich, ale również laureatem krajowego finału 45. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Młody adept pożarnictwa z Nadmy, zajął drugie miejsce (w grupie I – uczniowie kl. I-IV SP) w finale centralnym XLV OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”, który rozegrany został w dniach: 3-4 czerwca na terenie Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach koło Wrześni (wielkopolskie).
W finale uczestniczyło 96 laureatów eliminacji wojewódzkich (po dwie osoby w trzech grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie kl. I-IV SP,
II grupa – uczniowie kl. V-VIII SP,
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych).
Finał centralny składał się z eliminacji pisemnych i finału ustnego. W eliminacjach pisemnych uczestnicy rozwiązywali test, składający się z 40 pytań. Poziom był niezwykle wysoki. Jury po dokonaniu oceny prac i przeprowadzeniu 2 dogrywek w grupie I zakwalifikowało do finału ustnego 15 uczestników eliminacji pisemnych z 3 grup wiekowych, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W finale ścisłym każdy z uczestników odpowiadał na 5 pytań jury oraz wykonywał 2 zadania praktyczne. Tematyka obejmowała: zasady udzielania pierwszej pomocy, zakres ratownictwa medycznego, zagadnienia związane z prewencją oraz taktykę prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych i wyposażenia technicznego, historię ruchu pożarniczego, zasady działania OSP oraz ochronę środowiska i zmiany klimatyczne. Ze względu na tematykę OTWP uczestnicy musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu matematyki, chemii, fizyki, ekologii oraz umiejętnościami praktycznymi (np. udzielanie pierwszej pomocy, podstawy gaszenia pożarów, znajomości sprzętu i jego zastosowania). Zadania praktyczne były realizowane przy wykorzystaniu sprzętu ratowniczego z KP PSP we Wrześni.
Michał Bartosiak spisał się bardzo dobrze i ostatecznie uplasował się na wysokim, drugim miejscu. Do pierwszego miejsca zabrakło mu zaledwie…
0,5 pkt. (przypadło reprezentantowi woj. podkarpackiego).
Wspaniałe osiągnięcie Michała docenione zostało nie tylko w macierzystej jednostce OSP Nadma.
W środę, 28 czerwca nasz reprezentant zaproszony został do Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, gdzie osiągniętego sukcesu pogratulował mu osobiście Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Piotrowski. W trakcie spotkania Komendant Mazowiecki uroczyście wręczył Michałowi dyplom, statuetkę oraz symboliczny upominek. Powiedział, że jest bardzo dumny, że członek MDP z Mazowsza osiągnął tak wysoki wynik w Turnieju.
Podczas spotkania przy herbatce i ciastku nasz Laureat opowiedział Komendantowi o przebiegu finału konkursu, a także o swoich przygotowaniach do niego (m.in. o tym jak odwiedzał Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Wołominie, w której strażacy m.in. pokazywali mu sprzęt pożarniczy i tłumaczyli zasady jego działania).
Mazowiecki Komendant Wojewódzki nadbryg. Jarosław Piotrowski wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Wołominie st. bryg. Wiesławem Drosio, który również brał udział w spotkaniu, życzyli młodemu adeptowi pożarnictwa, dalszych sukcesów oraz zasilenia w przyszłości szeregów Państwowej Straży Pożarnej.
/opr. R.L.;
foto: MKW PSP, OSP Nadma/

359 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Absolutorium i wotum zaufania dla Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk

Podczas czerwcowej, osiemdziesiątej Sesji Rady Miasta Ząbki, Burmistrz Małgorzata Zyśk otrzymała wotum zaufania i absolutorium za 2022 rok. Ubiegłoroczne dochody...

Zamknij