ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Wieliszew zebrał ponad 42 tysiące złotych!

W minioną niedzielę, 14 stycznia Wielkie Granie w ramach 26. Finału WOŚP odbyło się także w Wieliszewie. Do udziału w zbiórce pieniędzy na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków zachęcał osobiście wójt Paweł Kownacki, który wystawił na licytację… tygodniową ofertę codziennego wyprowadzania na spacer psa!

Niewątpliwie, oferta Pawła Kownackiego pod hasłem „Wójt wyprowadzi Twojego psa na spacer, codziennie, przez tydzień”, była najbardziej kreatywną propozycją, wystawioną na licytację w ramach 26. Finału WOŚP w naszym regionie.

(Panie Wójcie, winszujemy poczucia humoru i pomysłowości. Gratulujemy również panu Marcinowi, który został zwycięzcą tej niecodziennej licytacji :).

Kolejnym pomysłem włodarza Gminy Wieliszew, było wystawienie na licytację możliwości spotkania z Anią Wyszkoni podczas Święta Gminy Wieliszew, 2 czerwca 2018 r. (możliwość uczestnictwa w przygotowaniu przed koncertem, rozmowa, pakiet autografów). Oczywiście, do wzięcia udziału w akcji zgłosiło się również wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy przekazali na aukcję mnóstwo atrakcyjnych przedmiotów.

Wieliszewskie Wielkie Granie zainaugurowano już o godz. 9:30 imprezą sportową pod hasłem „Bieg z Sercem dla WOŚP”, poprowadzonym przez Mistrzynię Świata w Biegu na 24h Patrycję Bereznowską.

Oficjalne otwarcie Finału odbyło się o godz. 11:00. Z myślą o uczestnikach przygotowano szereg występów, m.in.: pokaz taekwondo w wykonaniu LTS Lotos, występ uczniów z SP nr 2 w Wieliszewa i z Janówka, występ Zespołu Rockowego KTO, następnie: Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kałuszynie, zespołu pod kierownictwem Jacka Krzywickiego, występ grupy ZTL Promyki, koncerty: zespołu Deep Space, orkiestry z ZS w Łajskach, uczniów z SP nr 1 z Wieliszewa oraz LO w Komornicy, a także Klubu Seniora z Łajsk i grup wokalnych Ośrodka Kultury w Wieliszewie. W charakterze gwiazdy wieczoru wystąpił zespół Radioaktywny Świat, zaś zwieńczeniem finału było „światełko do nieba” w postaci fantastycznego pokazu laserów.

Wieliszewski sztab WOŚP zorganizowało Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju eMka przy współpracy z Urzędem Gminy Wieliszew, szkołami, przedszkolami, sołectwami, Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz jednostkami OSP z terenu gminy. Wysiłek opłacił się, bowiem w sumie udało się zebrać ponad 42 tysiące złotych. Gratulujemy organizatorom i dziękujemy mieszkańcom Wieliszewa za okazaną hojność.

 

/opr. rl/

1 357 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Legionowianie mają duże serca!

- Tegoroczne Wielkie Granie w mieście zakończyło się zebraniem: 243.129,34 zł! W ubiegłą niedzielę, 14 stycznia w Legionowie grały aż...

Zamknij