ggg ggg

Legionowianie mają duże serca!

– Tegoroczne Wielkie Granie w mieście zakończyło się zebraniem: 243.129,34 zł!

W ubiegłą niedzielę, 14 stycznia w Legionowie grały aż cztery sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednym z nich był Sztab w Ratuszu, który pod batutą p. Romana Biskupskiego zdołał zebrać rekordową kwotę: 27.473, 94 zł, a więc o ponad 11 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym!

Wielkie granie w legionowskim ratuszu widać i słychać było z daleka. Atrakcje towarzyszące 26. Finałowi WOŚP odbywały się nie tylko w sali widowiskowej, ale też w atrium oraz w pobliskim Parku Solidarności.

Na wszystkich odwiedzających czekała masa niespodzianek, od „Treningu z sercem”, po fotobudkę i poczęstunek m.in. tradycyjnym chlebem ze smalcem.  W sali widowiskowej już od godzin południowych na odwiedzających czekały atrakcje sceniczne: występ Senioritek, projekcja filmu z Charliem Chaplinem, występ studia tańca i piosenki Szachraj oraz grupy teatralno-wokalnej Moderato, a także liczne koncerty: zespołu poetycko-śpiewaczego Erin, Gośki Andrzejewskiej, zespołu Młodzież 50+, chóru Belcanto, grupy wokalnej Na luzie oraz Zenona Durki i jego gości.

Poza legionowskim ratuszem, zbiórkę pieniędzy na rzecz wyrównywania szans w leczeniu noworodków prowadziły również Sztaby WOŚP mieszczące się: w Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących przy LO im. M. Konopnickiej, Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 oraz w Szkole Podstawowej nr 8.

W tym roku, wolontariusze tego ostatniego Sztabu kwestowali również na terenie gminy Nieporęt, gdzie formalnie orkiestra nie grała. (Mimo to, udało się tam zebrać ponad 10,6 tys. zł).

W sumie, dzięki hojności legionowian, wszystkim wolontariuszom udało się zebrać łącznie: 243.129,34 złotych. To wspaniały wynik, mimo, iż do pobicia ubiegłorocznego rekordu nieco zabrakło. W całym powiecie legionowskim, w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzyskano niemal 370 tys. zł, które zasilą konto Fundacji Jerzego Owsiaka. W imieniu organizatorów, dziękujemy za wkład Wszystkim wolontariuszom i Tym, którzy brali udział w akcji.

/opr. rl/

5 228 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
MILIONY ZŁOTYCH DOFINANSOWANIA DLA GMINY TŁUSZCZ

Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk: Realizacja wielu inwestycji w Gminie Tłuszcz byłaby niemożliwa bez wsparcia finansowego z zewnątrz. W 2017 roku...

Zamknij