ggg
ggg ggg

Węgrowski Orszak Trzech Króli

Organizatorami IV Węgrowskiego Orszaku Trzech Króli, który tradycyjnie odbył się 6 stycznia 2021 r. były węgrowskie parafie: Bazylika, Klasztor, Parafia Ojca Pio i Węgrowski Ośrodek Kultury, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Węgrowie oraz Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Przesłaniem tegorocznego święta było hasło: „Panu dzięki oddawajmy!”.

Czwarty Węgrowski Orszak Trzech Króli w Święto Objawienia Pańskiego, rozpoczął się od Mszy św. W każdym węgrowskim kościele były wyłożone korony oraz słodkości za wygrane konkursy. Po Mszy św. w węgrowskiej bazylice zostały wręczone nagrody Burmistrza Miasta Węgrowa dla zwycięzców konkursu fotograficznego ogłoszonego podczas ubiegłorocznego orszaku. Dyplomy i nagrody z rąk ks. Prałata Leszka Gardzińskiego i Burmistrza Węgrowa Pawła Marcheli odebrali: Ewa i Tomasz Czarnoccy, Bożena i Jarosław Gierłowscy, Mariusz Witkowski. Sam orszak musiał ulec modyfikacji w związku z pandemią i ograniczeniami nałożonymi na mieszkańców. Święta Rodzina i Trzej Królowie składający dary dzieciątku Jezus podróżowali w odkrytym, rozświetlonym autobusie tak, aby każdy mógł uczestniczyć w tym misterium. Mieszkańcy Węgrowa wychodzili na balkony, otwierali okna, przystawali na chodnikach i włączali się do wspólnego kolędowania. Podczas całej trasy Orszak był wyczekiwany i entuzjastycznie witany przez mieszkańców, więc przez 4 godziny na ulicach miasta rozbrzmiewał śpiew kolęd.

/oprac. J.Cz./

164 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Projekt „Ostrowianie świętują niepodległość” – podsumowanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej realizowała od 15 sierpnia do 10 grudnia 2020 r. projekt pn. „Ostrowianie świętują niepodległość”....

Zamknij