ggg
ggg ggg

Projekt „Ostrowianie świętują niepodległość” – podsumowanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej realizowała od 15 sierpnia do 10 grudnia 2020 r. projekt pn. „Ostrowianie świętują niepodległość”.

Celem projektu było zainspirowanie działań uwzględniających kontekst regionalny i zakładających współpracę oraz uczestnictwo ostrowian, podczas organizacji i wspólnych obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę.
Działania w ramach zadania były realizowane hybrydowo. Partnerami w projekcie były: Szkoła Podstawowa nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3, Środowiskowy Dom Samopomocy typu A i B.
Projekt zaangażował wszystkie grupy społeczne – dzieci, młodzież, seniorów i osoby niepełnosprawne w szereg działań zrealizowanych w ramach zadania. Odbyły się warsztaty z historii mówionej – „Słucham i tworzę”, muzyczne – „To jest moje miejsce” oraz recytatorskie Ostrów moje miejsce na ziemi”. Został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs literacki „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”. Jego celem było popularyzowanie regionalnej twórczości i ocalenie od zapomnienia wspomnień osób, miejsc i wydarzeń oraz emocji związanych ze wspomnieniami, dotyczącymi historii i tradycji regionu ostrowskiego. Zorganizowano również koncert pt. „Radość listopadowej nocy”. Wystąpili Artyści zespołu Łódzkiego Teatru Piosenki. Widowisko miało transmisję na profilu Facebook ostrowskiej biblioteki oraz na kanale Youtube. Trwałym elementem projektu wykorzystującym aplikację Action Track była kanapowa gra miejska online pt. „Moja Ostrów”, przeznaczona dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Gra przybliża historię, zabytki oraz interesujące miejsca w Ostrowi Mazowieckiej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest doskonałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów i nauczycieli wspierającym naukę historii naszej małej ojczyzny. Gra jest cały czas dostępna. Kod QR znajduje się do pobrania pod linkiem: https://bit.ly/3fmhW4p.

W budynku starej elektrowni i na stronie internetowej oraz profilu FB biblioteki dostępna była wystawa pt. „Ostrów Mazowiecka wczoraj i dziś” przedstawiająca historyczne i zabytkowe budynki oraz miejsca w Ostrowi Mazowieckiej. Wystawa jest dostępna online pod linkiem: http://bit.ly/38htmEq.

Bezpośrednio w projekcie wzięło udział ponad 600 osób. Przez działania online, wydarzenia projektowe dotarły do ok. 1000 odbiorców.

Projekt pn. „Ostrowianie świętują niepodległość” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Link do filmu podsumowującego projekt: https://bit.ly/35d8mN5

/Agnieszka Kaczmarek/

88 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Odbiór inwestycji pn. „Przebudowa ciągu pieszo – rowerowego przy drodze powiatowej nr 2653W Kańkowo – Zawisty Podleśne”

Dokonano odbioru inwestycji pn. „Przebudowa ciągu pieszo – rowerowego przy drodze powiatowej nr 2653W Kańkowo – Zawisty Podleśne”. Całkowita wartość...

Zamknij