ggg
ggg ggg

Wąsewo gościło zespoły artystyczne Kół Gospodyń Wiejskich

XXXI Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych KGW „Święto Pieśni Ludowej” kolejny raz zgromadził w Wąsewie kilkadziesiąt kół gospodyń z powiatów: ostrołęckiego, ostrowskiego, makowskiego, przasnyskiego, wyszkowskiego, radzymińskiego, wołomińskiego.

 

fot82 lipca 2017 r. w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbył się trzydziesty pierwszy Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych KGW „Święto Pieśni Ludowej”. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto Mszą Św. w Kościele p.w. Narodzenia NMP w Wąsewie, a następnie uczestnicy przeszli korowodem z kościoła na halę sportową w pobliskim Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie przy ul. Armii Krajowej 6. Organizatorzy: Wójt Gminy Wąsewo, Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Ostrołęce, Zespół Artystyczny Świtanki w Przedświciu zadbali o ciepłą atmosferę, co szczególnie przydało się, bo pogoda akurat nie była najlepsza. Poza występami, przewidziano konkursy, tańce, poczęstunek w bufecie (przygotowany przez panie KGW) oraz kiermasz rękodzieła. Gości przywitała Barbara Gałązka, prezes Regionalnego Związku Rolników Kółek I Organizacji Rolniczych w Ostrołęce, ale nie zabrakło również gospodarza – wójta gminy Wąsewo Rafała Kowalczyka. Mimo udziału w zawodach strażackich przybył, aby gorąco powitać wszystkie zespoły i podkreślić, że są bardzo dumni z obecności tak prestiżowej imprezy w Wąsewie. Do przeglądu zgłosiło się 30 zespołów, które w części występowały wspólnie, ale tez część uczestników nie uczestniczyło. Pierwsze wystąpiły Świtanki z Przedświcia. Wśród zespołów biorących udział były m.in.: Dąbrówka (gmina Dąbrówka), Zabrodzie oraz Głuchy (gmina Zabrodzie), Tłuszcz oraz Jadwisin (gmina Tłuszcz), Wyszków (gmina Wyszków), Roszczep (gmina Klembów), Sulejów (gmina Jadów), Czarnia, Krobia, Kadzidło (gmina Kadzidło), Kamianka oraz Zabiele (gmina Rzekuń), Jednorożec (gmina Przasnysz), Grabowo (gmina Krasnosielc), Gąsewo (gmina Sypniewo), Troszyn (gmina Troszyn), Baba, Serafin, Lipniki oraz Tartak (gmina Łyse), Łodziska (gmina Lelis).

/J.Cz./

 

1 555 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
SPOTKANIE KONSULTACYJNE DOTYCZĄCE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO GMINY MAŁKINIA GÓRNA 2018

Budżet Obywatelski to inicjatywa, dzięki której mieszkańcy mogą współdecydować o inwestycjach, które będą realizowane w gminie. Z inicjatywy Wójta Gminy...

Zamknij