ggg ggg

WARSZTATY Z DOROTĄ ZAWADZKĄ

Pani Dorota Zawadzka, znany psycholog, doradca Rzecznika Praw Dziecka i popularna telewizyjna superniania gościła na zaproszenie wójta gminy Małkinia Górna pani Bożeny Kordek 7 i 8 grudnia 2016 r. w gimnazjach w Małkini Górnej i Prostyni.

 

1213_04

 

Pani Dorota poprowadziła specjalistyczne zajęcia dla kadry pedagogicznej, młodzieży gimnazjalnej i rodziców. Dyskutowano o wspólnych działaniach nauczycieli, uczniów i rodziców w edukacji i wychowaniu, pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz zapobieganiu uzależnieniom wśród młodocianych. Superniania nawiązała bardzo przyjazny kontakt z nauczycielami, rodzicami i dziećmi, dzięki czemu spotkania były interesujące, pełne humoru i dobrej zabawy.
Pani Zawadzka często przytaczała słowa Janusza Korczaka, który mawiał, iż „nie ma dzieci, są ludzie”, a także przypominała, że dla każdego dziecka najważniejsza jest miłość i czas poświęcany przez rodziców. Przypomniała że warto dbać o budowanie w dziecku poczucia własnej wartości. Pani Dorota Zawadzka mówiła również o częstych błędach wychowawczych, które bardziej lub mniej świadomie popełniają dorośli. Zachęcała uczniów do stawiania sobie celów i odważnej ich realizacji, przekonywała, że każdy może osiągnąć wiele. Odpowiadała także na pytania zadawane przez uczestników warsztatów. Pokazała techniki radzenia sobie ze stresem i panowania nad własnymi emocjami.
Spotkanie z niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie psychologii cieszyło się dużym zainteresowaniem a wrażenia ,,po’’ były bardzo pozytywne. Pani Dorota Zawadzka mówiła otwarcie, przystępnie i konkretnie bazując na konkretnych sytuacjach życiowych, więc każdy rodzic, uczeń czy nauczyciel może teraz jej cenne rady i wskazówki wykorzystać w życiu codziennym.

1 641 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
O zagrożeniach cyberprzestrzeni i świata wirtualnego

W czwartek, 15 grudnia 2016r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu odbyła się bardzo...

Zamknij