ggg ggg ggg ggg

O zagrożeniach cyberprzestrzeni i świata wirtualnego

W czwartek, 15 grudnia 2016r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu odbyła się bardzo ciekawa konferencja dla rodziców i nauczycieli pt. „Zagrożenia cyberprzestrzeni i świata wirtualnego – aspekty teoretyczne i empiryczne”.

 

3

 

Wspaniali prelegenci w osobach prof. Józefa Bednarka i dr Anny Andrzejewskiej opowiedzieli słuchaczom m.in. o infoholizmie, grach komputerowych, hikikomori i buncie zamkniętego pokoju, konsekwencji aktywności na portalach internetowych, ryzykownych kontaktach w sieci czy przemocy i agresji w Internecie.
– W dzisiejszych czasach zagrożenia związane z cyberprzestrzenią i światem wirtualnym są dużo większe niż nam się wydaje – mówi burmistrz Paweł Bednarczyk. – Cieszę się, że mogliśmy wysłuchać specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu nauczyliśmy się na co zwracać uwagę, aby choć trochę uchronić nasze dzieci, naszych małych mieszkańców od tych zagrożeń – dodaje burmistrz.
Konferencja, której inicjatorem był burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, odbyła się dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tłuszczu oraz starosty wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego.

1 647 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczysta wigilia samorządowców i biznesmenów powiatu wołomińskiego

14 grudnia odbyła się uroczysta wigilia zorganizowana z inicjatywy starosty wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu wołomińskiego Janusza Werczyńskiego oraz...

Zamknij