ggg ggg

W 2022 roku ruszy budowa kolejnej nowoczesnej hali sportowej w Ząbkach! Trwa również projektowanie nowego przedszkola!

W tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy nowoczesnej hali sportowej przy SP nr 2 w Ząbkach. Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk ogłosiła już przetarg, niebawem poznamy oferty. Ponadto, miasto przystąpiło do projektowania nowego, 12-oddziałowego przedszkola!

Jak poinformował Urząd Miasta Ząbki, w 2022 roku planowane jest rozpoczęcie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach.
Dwupoziomowy budynek o kubaturze 16 500 m³ i powierzchni użytkowej 1 680,96 m², składać się będzie z części głównej i zespołu sanitarno – szatniowego ze strefą wejściową. Obiekt w części hali będzie jednokondygnacyjny z wydzieloną antresolą w postaci widowni. Hala umożliwi uprawianie takich dyscyplin sportowych jak: siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna halowa, badminton. Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk ogłosiła już przetarg na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 (otwarcie ofert nastąpi 14 stycznia br.).
Będzie to już kolejna hala sportowa wybudowana w Ząbkach w tej kadencji. W 2020 r. otwarto nowoczesną halę sportową (wraz z nowym budynkiem SP przy ul. Dzikiej), której budowa została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W międzyczasie miasto przygotowuje się do realizacji kolejnej dużej inwestycji oświatowej. Jak informuje ząbkowski magistrat, trwają prace nad projektem nowego, 12-oddziałowego przedszkola, które powstanie przy ul. Batorego w Ząbkach. W ubiegłym tygodniu zaprezentowano pierwsze wizualizacje budynku przyszłej placówki, która w niedalekiej przyszłości będzie służyć najmłodszym mieszkańcom miasta.

/opr. KW/

83 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
VI Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wołominie

W sobotę, 18 grudnia 2021 r. w świetlicy OSP Radzymin odbył się VI Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych...

Zamknij