ggg

Uroczysty 3 maja 2022 r. w Sadownem

Mieszkańcy Sadownego świętowali uroczyście obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami święta strażaków w Sadownem.

Mieszkańcy Sadownego w bieżącym roku zgromadzili się, aby uczcić pamięć naszych przodków, dla których, Najjaśniejsza Rzeczpospolita była największą wartością. Polacy przez wieki zabiegali o Jej pomyślność – ustanawiając przed 231 laty Konstytucję, potem walcząc bohatersko o niepodległość z zaborcami i okupantami. Uroczystości związane z
231. rocznicą uchwalenia Konstytucji
3 Maja zostały w dniu 3 maja 2022 r. połączone z obchodami Dnia Strażaka – obecnymi bohaterami każdej lokalnej społeczności. Po Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w sadowiańskim kościele parafialnym zebrani przeszli pod Kamień Pamięci Mieszkańców Sadownego, gdzie wysłuchano okolicznościowych przemówień, m.in. wójta gminy Sadowne – Waldemara Cyrana i gości. W obchodach uczestniczył również wicestarosta węgrowski Marek Renik. Zostały złożone kwiaty pod pomnikiem przez samorządowców, gości, harcerzy i mieszkańców Sadownego.
Następnie odbyły się obchody Dnia Strażaka w formie uroczystego Apelu i przeglądu pododdziałów zwieńczone poświęceniem samochodów strażackich dla OSP.

/oprac. J.Cz./

121 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody 231. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Modlitwa za Ojczyznę podczas Mszy Św. w Kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie pod przewodnictwem proboszcza parafii Łochów, Romana...

Zamknij