ggg ggg ggg ggg

Uroczystości w obronie Rodziny w Wołominie

„Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”
(św. Jan Paweł II)

W ubiegłą sobotę, 18 marca z inicjatywy Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka, odbyła się uroczystość w intencji Rodzin w Wołominie.
W wydarzeniu, którego hasłem stały się słowa Św. Jana Pawła II: „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu”, wzięli udział licznie przybyli mieszkańcy Wołomina, Powiatu Wołomińskiego i całego regionu.

Uroczystości zainaugurowała Msza Święta koncelebrowana w Kościele Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, podczas której piękną i pokrzepiającą homilię wygłosił ks. dziekan Witold Gajda.
Następnie uczestnicy udali się na Plac 3 Maja, gdzie wspólnie pomodlono się w intencji rodzin i Ojca Świętego oraz zapalono znicze i złożono wiązanki pod pomnikiem Jana Pawła II.
– Ojciec Święty bardzo kochał rodziny, chciał aby żyły w zgodzie i razem wzrastały. Spotykamy się dzisiaj z szacunku do osoby Ojca Świętego, którego postać jest dzisiaj silnie atakowana i mamy do czynienia z próbą podważenia autorytetu Papieża Polaka i zdyskredytowania Jego nauk – powiedział do zgromadzonych Starosta Adam Lubiak.
W wydarzeniu uczestniczyło kilkuset mieszkańców Wołomina i okolic. Na zakończenie uroczystości wspólnie odśpiewano ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę”.
W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania wszystkim obecnym za tak liczne przybycie, publiczne świadectwo Wiary i solidarności z Ojcem Świętym Janem Pawłem Wielkim, którego nauczanie pomimo upływu czasu pozostaje aktualne.

/Karol Szyszko; KW/

106 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Masz pomysł na zmiany w Ząbkach? Weź udział w Budżecie Obywatelskim!

Ruszyła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Ząbki. Pomysły na pozytywne zmiany w mieście można zgłaszać do 31 marca br. Do...

Zamknij