ggg ggg ggg

Uczniowie „Stalowej Jedynki”
dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

W Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, w październiku i listopadzie 2023 roku odbyła się kolejna akcja wsparcia dla dzieci przebywających w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nadszedł czas na jej podsumowanie.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” – mawiał ks. Mieczysław Maliński.
Idąc za przykładem, który podnosi na duchu, przekonuje, że wielkie słowa takie jak: solidarność, czy bezinteresowna pomoc nie są pustymi hasłami, postanowiliśmy wesprzeć grupę „SOS – mieszkańcy Wawra rodzicom z Centrum Zdrowia Dziecka” w zbiórce naklejek w sieci sklepów Biedronka.
Zebrane naklejki zostały wymienione na maskotki z „Gangu Mocniaków”, które zostały przekazane małym pacjentom z warszawskiego CZD.W szpitalu CDZ rocznie przeprowadzanych jest ponad 20 tys. operacji i zabiegów w pełnej narkozie. Po nich mali pacjenci trafiają do w sali wybudzeń. Nie ma wtedy z nimi rodziców. Dziecko jest tam samo, a wokół widzi wielu obcych ludzi. I to właśnie zebrane podczas akcji maskotki mają pomóc wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów. W tym roku udało się nam zebrać 1500 naklejek, co dało 25 „Mocniaków” i 3 książeczki. Bardzo cieszymy się z inicjatywy uczniów klasy V g, którzy zaproponowali przeprowadzenie akcji w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy za każdą naklejkę, która była cegiełką i pozwoliła doprowadzić akcję do pięknego finału. Oliwia Malczewska (kl. V g) reprezentowała naszą szkołę podczas przekazania maskotek małym pacjentom CDZ w środę, 15 grudnia 2023 roku. Jak wspominała po powrocie, uśmiech na twarzy i okrzyki radości przebywających w szpitalu dzieci były najwspanialszym podziękowaniem za udział w tej akcji.
W ubiegłym roku społeczność naszej szkoły przygotowywała kolorowe papierowe kwiaty, w tym zbieraliśmy naklejki… W przyszłym roku również z chęcią zaangażujemy się w kolejną akcję, której celem będzie sprawienie radości małym pacjentom CDZ. W skrytości serca liczymy, że nasi koledzy i koleżanki nam w tym pomogą, bo pomagać jest fajnie…
/Uczniowie klasy V g z Wychowawcą/

229 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jest zgoda na rozbudowę Starostwa w Legionowie

W piątek, 5 stycznia zostało wydane pozwolenie na budowę Centrum Usług Społecznych, które powstanie w wyniku rozbudowy budynku Starostwa Powiatowego...

Zamknij