ggg ggg ggg ggg

Jest zgoda na rozbudowę Starostwa w Legionowie

W piątek, 5 stycznia zostało wydane pozwolenie na budowę Centrum Usług Społecznych, które powstanie w wyniku rozbudowy budynku Starostwa Powiatowego w Legionowie.

W rezultacie mieszkańcy znajdą całą powiatową administrację w jednym miejscu, a swoje sprawy załatwią w bardziej komfortowych warunkach.
Rozbudowa budynku Starostwa to inwestycja, która nie tylko poprawi komfort i jakość obsługi interesantów, lecz także przyniesie korzyści ekonomiczne, dzięki skupieniu powiatowych instytucji w jednym miejscu, którego Powiat jest właścicielem.
W Centrum Usług Społecznych swoje siedziby znajdą m.in. Archiwum Zakładowe, Biuro Paszportowe, Powiatowe Centrum Integracji Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Dzięki sprowadzeniu do Centrum tych z nich, które dotąd działały zamiejscowo, zniknie część kosztów ponoszonych przez Powiat choćby na wynajem powierzchni.
Zgodnie z zatwierdzonym projektem w miejscu istniejącej auli ma powstać dwupiętrowy obiekt (budynek D)
z kondygnacją podziemną. Planowane jest również zburzenie starego i budowa nowego, powiększonego jednokondygnacyjnego łącznika (budynek C) – przejścia między budynkiem A, a budynkiem B. Teren wokół urzędu wraz z zielenią zostaną na nowo zagospodarowane z uwzględnieniem miejsc parkingowych i dróg dojazdowych.
Całkowity koszt inwestycji to 23 900 000,00 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – promesa inwestycyjna opiewa na 15 900 000,00 zł.

/źródło: Powiat Legionowski/

256 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
STUDNIÓWKA 2024
I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie

Maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, jeszcze niedojrzali, ale już świadomi tego, co ich czeka,...

Zamknij