ggg ggg ggg ggg

TURNIEJ W STOCZKU

W niedzielę 20 listopada 2016 r. na hali sportowej w Stoczku odbył się turniej piłkarski chłopców urodzonych w roku 2008 i młodszych.

 

20161120_1219130

 

Tak jak w roku ubiegłym, turniej zorganizowano pod patronatem Wójta gminy Stoczek. W rozgrywkach podzielonych na dwie grupy uczestniczyły n/w drużyny:

grupa A:

– Czarni Węgrów,
– DAR Łochów,
– Dziewiątka Siedlce,
– UKS Dobre,
– AP Sokołów Podlaski,
– Błękitni Stoczek I,
grupa B:

– Błyskawica Warszawa,
– Tajfun Jartypory,
– Pogoń Siedlce
– Orzeł Siemiatycze,
– GUKS Korytnica,
– Błękitni Stoczek II.

Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom gry, ambicję i niesamowite zaangażowanie. W Stoczku nie zabrakło prawdziwych perełek futbolowych. Ich wspaniałe bramki, fantastyczne dryblingi czy niesamowite parady znamionują wielki talent oraz pracę pod okiem świetnych trenerów. Takie turnieje rodzą przyszłe gwiazdy futbolu, być może grające również w reprezentacji Polski z Białym Orłem na piersi.

Sportową organizacją turnieju zajęli się lokalni animatorzy sportu z gminy Stoczek Rafał Krzyżanowski i Sławomir Oniśk. Szczególne słowa uznania należą się rodzicom sportowców. Sposób, w jaki przygotowali imprezę budzi wielki szacunek. Goście na każdym kroku podkreślali profesjonalizm i niezwykle serdeczną atmosferę, jaką zastali w Stoczku. Zainteresowanie turniejem przerosło najśmielsze oczekiwania. Na trybunach panował prawdziwy tłok. Takiego dopingu nie powstydziłyby się imprezy rangi międzynarodowej!

Po zaciętych rozgrywkach w poszczególnych grupach wyłoniono zwycięzców, klasyfikacja przedstawia się następująco:

Grupa A:

I miejsce AP Sokołów Podlaski
II miejsce Dziewiątka Siedlce
III miejsce DAR Łochów
IV miejsce Czarni Węgrów
V miejsce Błękitni Stoczek
VI miejsce UKS Dobre
Grupa B

I miejsce Orzeł Siemiatycze
II miejsce Pogoń Siedlce
III miejsce GUKS Korytnica
IV miejsce Błyskawica Warszawa
V miejsce Błękitni Stoczek

W grupie B gościnnie wystąpił Tajfun Jartypory z rocznika 2007.

Sędzia główny – Michał Skórka (WS OZPN Siedlce).
Opieka medyczna – Sławomir Oniśk (Stoczek).

Każdy uczestnik rozgrywek otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsze trzy zespoły okazałe puchary.

Podczas turnieju, w przerwie pomiędzy grupowymi rozgrywkami został rozegrany MECZ RADOŚCI. Wzięli w nim udział najmłodsi sportowcy z Akademii Piłkarskiej Stoczek, tj. rocznik 2009 i 2010. Dla większości chłopców był to pierwszy mecz rozegrany na turnieju. Nagrodą był pamiątkowy medal.

W uroczystości dekoracji i zakończenia turnieju oprócz gospodarza Gminy, Wójta Mieczysława Wójcika, uczestniczył także Zastępca Prezesa Gminnego Klubu Sportowego Błękitni Stoczek Adam Stelmach. Turniej poprowadził wspaniały człowiek, pasjonat piłki nożnej Henryk Giers, który od blisko dwóch lat współpracuje z trenerami Akademii Stoczek.

Za udział, organizację i wspaniałą zabawę wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

1 977 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radni w terenie weryfikowali inwestycje pod względem ich zaawansowania i jakości wykonania

Biorąc pod uwagę zbliżający się koniec nie tylko kalendarzowego, ale również „budowlanego” roku, członkowie komisji Gospodarki i Finansów Rady Miejskiej...

Zamknij