ggg ggg ggg ggg ggg

Trwają prace związane z przebudową ulicy Przedszkolnej w Małkini Górnej – etap II

W końcówce 2021 roku rozpoczęły się prace związane z przebudową i rozbudową ulicy Przedszkolnej. To inwestycja, która bardzo usprawni ruch między ulicą Leśną i Nurską. Jest to jeden z ostatnich obszarów w centrum Małkini Górnej, gdzie mieszkańcy do tej pory nie mieli kanalizacji i odwodnienia.

Ze względu na duże obniżenie terenu zabudowanego domami jednorodzinnymi przez blisko 30 lat niektórzy właściciele żyli w strachu, ponieważ podczas intensywnych opadów deszczu byli podtapiani.
Sytuacja się nieco ustabilizowała, gdy w okolicy budynków ADM w 2018 roku został wykonany zbiornik, do którego spływa nadmiar wody. Jednak przy każdej intensywnej ulewie konieczna jest interwencja OSP ratująca mieszkańców przed zalaniem. Niestety, ulewy powodowały również napełnianie znajdujących się na posesjach szamb. Dlatego też etap II przebudowy ulicy Przedszkolnej, który realizowany jest w systemie zaprojektuj i wybuduj, uwzględnia również budowę sieci kanalizacyjnej.
Umowa na realizację ww. zadania została podpisana we wrześniu 2020 roku. Kwota umowy to
3 143 611,59 zł. Zgodnie z umową z Urzędem Marszałkowskim dofinansowanie dla etapu II inwestycji wynosi 1 213 400,00 zł.
Inwestycja zakłada stworzenie ciągu komunikacyjnego ulicy Przedszkolnej z ulicą Leśną i drogą wojewódzką nr 694. Zakres planowanej inwestycji na odcinku pierwszym obejmuje przebudowę i rozbudowę skrzyżowania ulicy Przedszkolnej z ulicą Leśną na czterowlotowe wykonanie zjazdów oraz połączenie dalszego odcinka ul. Przedszkolnej o nawierzchni gruntowej.
Prace na odcinku drugim obejmują ulicę Przedszkolną do zjazdów na ulicę Leśną oraz ulicę Nurską. Zakładają wykonanie nawierzchni jezdni, obustronnego chodnika oraz wykonanie odwodnienia do zaprojektowanej kanalizacji deszczowej z uwzględnieniem potrzeby zaprojektowania przepompowni. Przebudowa odcinka uwzględnia również przebudowę linii elektroenergetycznej wraz oświetleniem ulicy.
Wykonawcą inwestycji jest BRUKTIM Usługi Budowlano – Projektowe z Ostrołęki.

/Info Gmina Małkinia Górna/

495 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ulica Nowa zostanie przebudowana

Na początku roku Urząd Gminy w Tłuszczu poinformował o szansie, jaka stoi przed gminą w zakresie pozyskania dofinansowania na przebudowę...

Zamknij