ggg

Ulica Nowa zostanie przebudowana

Na początku roku Urząd Gminy w Tłuszczu poinformował o szansie, jaka stoi przed gminą w zakresie pozyskania dofinansowania na przebudowę ul. Nowej w Tłuszczu.

Złożony wtedy wniosek był rekomendowany do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a obecnie po ukazaniu się zatwierdzonej listy okazało się, że gmina pozyskała blisko 4 mln złotych na przebudowę 750,4 mb ul. Nowej w Tłuszczu! Kwota stanowi 80% kosztów inwestycji, w ramach, której całkowicie zmodernizowana zostanie jezdnia oraz chodnik, powstanie ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości 3m, odwodnienie, a także aż 13 (!) bezpiecznych przejść dla pieszych. Dzięki temu zminimalizowany zostanie poziom ryzyka wystąpienia kolizji lub wypadku z udziałem pieszych i rowerzystów, w tym dzieci z całego osiedla Kolejowa, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu oraz Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu, a także pozostałych mieszkańców.
– Bardzo się cieszę, że początek roku przynosi tak dobre wieści. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z Wojewodą Mazowieckim oraz ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się podzielić z Państwem informacjami o kolejnych etapach, które przybliżą nas do rozpoczęcia prac w terenie. Tymczasem nie zwalniamy tempa i szykujemy się do startu w przyszłych naborach i pozyskaniem, jak najwyższych dofinansowań w programach krajowych i unijnych. Lubimy zmieniać Tłuszcz- powiedział Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk.

/Info Gmina Tłuszcz/

502 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ząbki wprowadzają Strefę Płatnego Parkowania – Warto posiadać Kartę Mieszkańca „Jestem z Ząbek”, aby móc parkować bezpłatnie!

Z dniem 31 marca 2022 r. zostanie uruchomiona Strefa Płatnego Parkowania w Ząbkach. Urząd Miasta zapowiada jednak, że dla wszystkich...

Zamknij