ggg ggg

Trwa remont przebudowy Stacji Uzdatniania Wody w Małkini Górnej

W grudniu 2021 roku rozpoczął się remont Stacji Uzdatniania Wody w Małkini Górnej, zbudowanej w latach 70 – tych przez Zakład Wyrobów Azbestowo – Cementowych. To ważna inwestycja z uwagi fakt, że SUW dostarcza wodę do blisko 3217 odbiorców w Małkini Górnej.

W pierwszym etapie prac wykonano nadbudowę budynku, zmieniono poszycie dachowe oraz przeprowadzono gruntowny remont wewnątrz obiektu. Obecnie prowadzone są prace związane z demontażem nasypu ziemnego oraz znajdujących się pod nim zbiorników wyrównawczych. Na ich miejscu już wkrótce zostaną wybudowane nowe zbiorniki wyrównawcze, których zadaniem jest wyrównywanie ciśnienia wody.
Rozwiązania zastosowane przy realizacji inwestycji obejmują również wymianę wszystkich urządzeń technologicznych, co przełoży się na jakość wody dostarczanej do mieszkańców Małkini Górnej.
Koszt całej inwestycji to 2 595 000,00 zł.
Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19 dla jednostek samorządu terytorialnego w kwocie 2 000 000,00 zł, natomiast środki pochodzące z budżetu Gminy Małkinia Górna to 595 000,00 zł.
Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ZIEJA” z Łomży.
Termin wykonania inwestycji planowany jest na połowę lipca 2022 roku.

/Info UG Małkinia Górna/

1 058 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Podpisanie pierwszej umowy inwestycyjnej w 2022 roku

Już wkrótce wystartuje budowa Centrum opiekuńczo- mieszkalnego w Tłuszczu. Dziś miało miejsce podpisanie umowy przez Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka oraz...

Zamknij