ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Podpisanie pierwszej umowy inwestycyjnej w 2022 roku

Już wkrótce wystartuje budowa Centrum opiekuńczo- mieszkalnego w Tłuszczu. Dziś miało miejsce podpisanie umowy przez Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka oraz Skarbnik Gminy Halinę Kusak z Panem Łukaszem Górczakiem- Dyrektorem Komplementariusza Konsorcjum firm Ekoinbud Sp. z o.o. oraz F.B. Ekoinbud Sp. z o.o. z Gdańska, którzy będą realizować inwestycję.

Umowa opiewa na kwotę 5,08 mln zł, z czego ponad 3,05 mln Gmina pozyskała z Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” oraz środków z Funduszu Solidarnościowego.
Centrum opiekuńczo – mieszkalne w Tłuszczu znajdować się będzie przy ul. Szerokiej (os. Borki). Powierzchnia całkowita wyniesie 567 m2,. Budynek zapewni wsparcie 14 osobom niepełnosprawnym na pobyt dzienny i 6 osobom niepełnosprawnym na pobyt całodobowy.
Dla uczestników będą świadczone różnorodne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych usługi, tj. usługi opiekuńcze lub specjalistyczne usługi opiekuńcze, usługi asystenckie, zajęcia z psychologiem, zajęcia ruchowe/rehabilitacyjne, logopedyczne, z arteterapii oraz muzykoterapii, a także zajęcia kulinarne. Zapewniona będzie również pomoc pielęgniarska.
Dzięki odpowiedzialnej polityce finansowej i aktywnemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych możemy myśleć o realizacji takich inwestycji, jak właśnie centrum opiekuńczo- mieszkalne. Mamy co do tego miejsca także długoterminowe plany polegające na utworzeniu w przyszłości Domu Pomocy Społecznej, który odpowie na potrzeby usług bytowych, opiekuńczych i wspomagających dla osób wymagających całodobowej opieki zdrowotnej z powody wieku, choroby lub niepełnosprawności. Obecnie, z budżetu Ośrodka Pomocy Społecznej każdego roku są przeznaczane znaczne środki na umieszczenie naszych mieszkańców w DPS-ach, gdyż miesięczny koszt, który musimy pokryć za opiekę jednej osoby to ok. 5 tys. zł. – powiedział Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk
Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się rozpocząć prace, dzięki czemu już w 2023 roku Centrum opiekuńczo- mieszkalne rozpocznie funkcjonowanie. Tymczasem my szykujemy się do kolejnych inwestycji, których nie będzie w tym roku brakowało.

/Info Gmina Tłuszcz/

424 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza budowa chodnika w Ostrowiku, trwa przebudowa drogi powiatowej Zabraniec – Okuniew

Rusza budowa chodnika w Ostrowiku (gm. Poświętne). W ubiegły czwartek, 10 lutego w obecności Starosty Adama Lubiaka nastąpiło wprowadzenie wykonawcy...

Zamknij