ggg
ggg

Trwa budowa bloku komunalnego przy ul. Kaszubskiej

Budowa bloku socjalnego przy ul. Kaszubskiej 10 w Ząbkach nabiera tempa. Inwestycja realizowana jest w całości ze środków zewnętrznych, pozyskanych dzięki staraniom władz samorządowych miasta na czele z Burmistrz Małgorzatą Zyśk.

Miasto Ząbki jest w trakcie budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Kaszubskiej 10. W ramach prowadzonej inwestycji powstaje czterokondygnacyjny budynek naziemny bez podpiwniczenia z 20 mieszkaniami o zróżnicowanej powierzchni.
Blok będzie energooszczędny, dzięki wyposażeniu go w instalację fotowoltaiczną (na dachu zaplanowano w sumie 60 paneli o mocy 18 kWh). Z myślą o niepełnosprawnych przewidziano montaż platformy ułatwiającej dostęp do budynku. W sąsiedztwie bloku wybudowany zostanie parking z 22 miejscami postojowymi dla samochodów osobowych.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że inwestycja, której koszt opiewa na kwotę 4.928.219,72 zł, w całości realizowana jest ze środków zewnętrznych. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, miasto otrzymało na ten cel 3.295.243,78 zł, zaś 1.577.030,31 zł pochodzi z Funduszu Dopłat.
W ramach zadania, po zakończeniu budowy bloku wraz z przyłączami, uporządkowany zostanie także teren inwestycji. Wykonawca zbuduje chodnik, a także zajmie się wykonaniem prac gospodarczych, związanych z utrzymaniem i konserwacją istniejącej zieleni.
/opr. KW; źródło: UM Ząbki/

348 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobyłka i Jadów założyły Spółdzielnię Socjalną Podkowa

W miniony piątek, 28 stycznia w Kobyłce podpisano akt założycielski Spółdzielni Socjalnej Podkowa. To bardzo istotne wydarzenie dla mieszkańców, ponieważ...

Zamknij