ggg
ggg ggg

Szpital jest w dobrych rękach i daje radę w tej trudnej sytuacji

– Starosta Adam Lubiak na temat bieżącej sytuacji Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie:

Ostatnio dużo mówi się w mediach oraz na profilach społecznościowych niektórych samorządowców, o sytuacji w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Pragnę Państwa poinformować, że jestem w stałym kontakcie z dyrekcją naszego szpitala i na bieżąco podejmujemy decyzje o wsparciu funkcjonowania naszej powiatowej placówki w tym trudnym czasie walki z pandemią koronawirusa.

Od początku marca zabezpieczyliśmy ponad 1 mln złotych na niezbędne doposażenie i zakupy środków medycznych. Tylko w tym tygodniu do Szpitala dostarczone zostały zakupione przez Powiat Wołomiński m.in. nowy respirator warty ok. 120 tys. złotych oraz 35 butli z tlenem i środki ochrony osobistej (m.in. rękawice nitrylowe, maski ffp3) za kwotę ponad 120 tys. złotych.
W odpowiedzi na moje liczne wystąpienia do fundacji, spółek skarbu państwa i innych organizacji otrzymaliśmy m.in. 2 respiratory mobilne – Fundacja PGNiG; Karetkę specjalistyczną – 430 tys. Fundacja ORLEN; Aparat do EKG – Fundacja PGE. Jednocześnie władze szpitala cyklicznie występują i pozyskują wsparcie z Agencji Rezerw Materiałowych.
Otrzymujemy wsparcie z każdej strony. Cały czas pozyskujemy dodatkowy sprzęt i wyposażenie medyczne. Ze środków przekazanych przez Wojewodę zakupiliśmy m.in. 2 respiratory i 5 kardiomonitorów. Samorząd województwa mazowieckiego dzięki funduszom z Unii Europejskiej, zakupił nowoczesne mierniki temperatury.
Po zakończeniu przebudowy oddziału ratunkowego, pozostawiliśmy na terenie szpitala kontenery, które służyły jako tymczasowy SOR w okresie remontu i dzisiaj służą jako oddzielny dodatkowy SOR dla pacjentów z dodatnim wynikiem testu. W momencie, kiedy liczba oczekujących na oddziale ratunkowym pacjentów znacząco wzrosła, nawiązaliśmy współpracę z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA w Warszawie i tymczasowym Szpitalem na Stadionie Narodowym, za którą pragnę serdecznie podziękować.
Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie jest w dobrych rękach i daje radę w tej trudnej sytuacji. Jest również pozytywny odzew na apel dyrektora o wsparcie kadry medycznej. Panujemy nad sytuacją.
W imieniu władz Powiatu Wołomińskiego oraz mieszkańców naszego powiatu, pragnę jeszcze raz złożyć lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, farmaceutom, diagnostom laboratoryjnym, sanitariuszom i całemu personelowi pomocniczemu, wyrazy najwyższego uznania i szacunku za Waszą pracę na rzecz pacjentów Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

Adam Lubiak – Starosta Wołomiński

331 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ostrowi Mazowieckiej

Tegoroczne miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się inaczej, niż co roku. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona została msza...

Zamknij