ggg
ggg
ggg ggg

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ostrowi Mazowieckiej

Tegoroczne miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się inaczej, niż co roku. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona została msza święta za ojczyznę i wyjście z pandemii korona wirusa, a o godzinie 12:00 odśpiewany został hymn narodowy. Przedstawiciele ostrowskich samorządów w imieniu wszystkich mieszkańców i władz złożyli kwiaty pod Dębem Wolności.

 

W ramach obchodów Święta Niepodległości Ratusz Miejski od 17:00 do 20:00 został podświetlony w barwach narodowych.
Także burmistrz Ostrowi Jerzy Bauer zwrócił się z kilkoma słowami do mieszkańców:
– Naszym zadaniem jest doceniać własne dziedzictwo i dumnie przenosić je w przyszłość. Walka o osobistą wolność, niepodległość i budowanie państwa polskiego jest częścią kodu genetycznego Polaków. Częścią tego kodu jest też umiejętność i zdolność do stawania ramię przy ramieniu w momentach przełomowych. Radujmy się i odczuwajmy dumę z tego, że możemy żyć w niepodległym kraju.
Niech żyje Polska!

Dzień wcześniej, czyli 10 listopada już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele ostrowskich szkół i przedszkoli zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Odbyło się to o symbolicznej godzinie 11:11, dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości. Uczniowie zrobili to on-line, z racji nauczania zdalnego, zaś przedszkolaki w swoich placówkach.
W ten sposób włączyli się we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Jednocześnie kontynuują akcję zapoczątkowanej w 2018 roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

/fot. UM,
miejskie jednostki oświatowe/

 

W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości miały symboliczny wymiar. O godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej odprawiona została Msza Święta za ojczyznę i wyjście z pandemii koronawirusa. Na zakończenie mszy wspólnie odśpiewano hymn narodowy.

Następnie pod pamiątkowym obeliskiem na Placu Wolności przybyłe delegacje złożyły kwiaty, wieńce, zapalono znicz.
Delegacja przedstawicieli samorządu: Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek oraz Sekretarz Miasta Ostrów Mazowiecka Sylwia Katarzyna Kos złożyli kwiaty w imieniu mieszkańców, upamiętniając walczących
o wolność naszej Ojczyzny.

/Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej/

464 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przebudowa i remonty dróg w gminie Zaręby Kościelne

Niedawno oddaliśmy do użytku drogę Zaręby Kościelne – Szulborze Wielkie, którą pobudował powiat przy udziale gminy. W październiku i listopadzie...

Zamknij