ggg
ggg ggg

Święty Mikołaj dotarł do Mokrego!

W niedzielę, 6 grudnia w samo południe do Mokrego przyjechał Mikołaj! Wizyta niezwykłego gościa nie tylko najmłodszym mieszkańcom wsi sprawiła mnóstwo radości.

Przybycie Mikołaja do Mokrego wzbudziło nie lada sensację. Dość wspomnieć, że na jego przyjazd oczekiwały nie tylko dzieci i ich opiekunowie, ale nawet ekipa „Teleexpressu” TVP1.
Sołtys Mokrego Marlena Kolatorska – Pośnik powiedziała przed kamerami krótko: „Jesteśmy tu po to, aby się integrować, a w dobie pandemii podarować dzieciom i dorosłym chwilę szczęścia”.
Sądząc po rozradowanych buziach najmłodszych mieszkańców Mokrego, cel ten udało się osiągnąć z nawiązką.
We wspólnym, radosnym świętowaniu nie przeszkodził nawet fakt, że z powodu braku śniegu Mikołaj zmuszony był odstawić swoje sanie i przesiąść się do stylowej bryczki zaprzęgniętej w dwa konie.
Tym bardziej, że pod nieobecność reniferów z pomocą przyszli niezawodni strażacy. Naczelnik OSP Mokre dh Tomasz Wendołowski osobiście zasiadł za sterami wozu strażackiego, aby asekurować przejazd bryczki pełnej prezentów, które Mikołaj wręczał najmłodszym mieszkańcom Mokrego.
W imieniu sołtys Marleny Kolatorskiej – Pośnik składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.
Dziękujemy włodarzom naszej gminy: Burmistrzowi Radzymina Panu Krzysztofowi Chacińskiemu i Wiceburmistrzowi Panu Krzysztofowi Dobrzynieckiemu;
Staroście Powiatu Wołomińskiego Panu Adamowi Lubiakowi; Członkowi Zarządu Powiatu Panu Pawłowi Dąbrowskiemu;
Dyrektorowi ROKiS Panu Mirosławowi Jusińskiemu, a także:
N3Net , Toyota Marki, Piekarnia Inter Europol S.A. Coca Cola HBC Polska
oraz Pani Elżbiecie Bartkiewicz, Panu Robertowi Gawrońskiemu i Panu Markowi Chrzanowskiemu.
– Z całego serca dziękuję za pomoc, zaangażowanie i wsparcie. „Wszystkie dzieci nasze są” – podkreśla Pani Sołtys Marlena Kolatorska-Pośnik, której gratulujemy wspaniałego pomysłu i świetnej organizacji mikołajkowego wydarzenia.
/KW/

514 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
STOP Kolei, która dzieli Gminę Wieliszew i Powiat Legionowski!!!

We wtorek, 8 grudnia zorganizowano spotkanie konsultacyjne on-line w sprawie przebiegu korytarza nowej linii kolejowej na odcinku Warszawa Wschodnia –...

Zamknij