ggg ggg ggg

Za trud, za wytrwałość, za obfite plony…

Dożynki tegoroczne w gminie Wyszków odbyły się w ubiegłą niedzielę 28 sierpnia 2016 r. w jednej z podwyszkowskich wsi – Tulewo.

DSCF0008

Tegoroczne święto plonów gminy Wyszków odbyły się w Tulewie, które oddalone jest od siedziby gminy o kilka kilometrów. W korowodzie prowadzonym przez Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” z Leszczydołu – Nowin uczestniczyły delegacje 8 sołectw (Gulczewo, Leszczydół – Nowiny, Leszczydół Pustki, Leszczydół Podwielątki, Rybno, Sitno, Świniotop, Tulewo) ze specjalnie przygotowanymi wieńcami dożynkowymi oraz delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych. Mszę Św. polową koncelebrował ks. kan. Roman Karaś – proboszcz parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
Rolę starosty dożynkowego w tym roku pełnił: Wacław Ciach – sołtys Tulewa, a starościną była Barbara Polak. Starostą bartnym z kolei został Tadeusz Walasek. Po ceremoniale dożynkowym oraz dzieleniu się chlebem i miodem głos zabrał burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz Wacław Ciach – sołtys Tulewa, którzy dziękowali rolnikom za ich trud i życzyli obfitych zbiorów, a także wytrwałości. Tradycyjnie już najpiękniejsze wieńce zostały nagrodzone, a wyróżnienia otrzymali starostowie dożynkowi oraz pszczelarze.W dożynkowym miasteczku znajdowały się ogólnodostępne stoiska degustacyjne przygotowane przez gminę Wyszków, sołectwo Tulewo oraz Powiatowe Koło Pszczelarzy w Wyszkowie. Można było skosztować regionalnych potraw, pysznego chleba i rozmaitych miodów. Stowarzyszenie Promenada wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przygotowały zabawę fantową. Środki uzyskane z rozdysponowanych losów będą przeznaczone na Program Stypendialny „Talenty Wyszkowa”. Ponadto Komenda Powiatowa Policji zorganizowała Mobilny Punkt Profilaktyczny, pokazy sprzętu oraz zabawy dla dzieci. Na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków”, Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy” oraz Zespół Śpiewaczy „Nadbużanie”. Od godz. 18:00 publiczność bawiła się przy przebojach disco. Na scenie zaśpiewały formacje: Wiszu, Buenos Ares oraz Power Boy.

/info + KW/

Galeria Zdjęć

2 080 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
DUMNI Z BOHATERÓW

15 sierpnia 2016 r. w Rybienku Leśnym odbyły się uroczystości upamiętniające  96. rocznicę wybuchu Bitwy Warszawskiej, która miała decydujący wpływ...

Zamknij