ggg

Sukces wyjątkowych mieszkańców, to również sukces powiatu

W ubiegły piątek 12 lutego kolejny raz w Wyszkowie odbyło się spotkanie, podczas którego wręczane są nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn”.

Zebranych gości i nominowanych do nagrody w wyszkowskim klubie MOZI przywitała organizator imprezy z ramienia starostwa wyszkowskiego, dyrektor Powiatowego Ośrodka Kultury i Sportu Maria Gajewska. Następnie starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski przywitał i przedstawił kapitułę nagrody „ZA CZYN” w składzie: przewodniczący – wicestarosta Adam Mróz, członkowie: Paweł Deluga – radny Powiatu, Józef Bieganowski – kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Agnieszka Powierża – kierownik MODR w Wyszkowie, Paweł Trzciński – przedsiębiorca, Piotr Nida – nauczyciel w- f, Maria Gajewska – dyrektor POKiS, sekretarz Kapituły.
Starosta omówił założenia przyznawanych wyróżnień.


Nagroda „Za Czyn” jest uhonorowaniem najlepszego sośród najlepszych w danej kategorii. Przyznawana jest raz w roku w pięciu dziedzinach:

1) działalność promocyjna: za działania popularyzujące Powiat w kraju lub za granicą, udział w regionalnych, ogólnopolskich lub międzynarodowych targach, wystawach i imprezach promujących Powiat, organizację imprez promujących osiągnięcia lub dorobek Powiatu, przedsięwzięcia mające wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku Powiatu;
2) sport: za sukcesy w organizacji prestiżowych zawodów sportowych oraz upowszechnianiu kultury fizycznej i sportu, wybitne osiągnięcia w ogólnopolskim lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym (tj. zajęcie czołowych miejsc w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata, Pucharze Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharze Europy, Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży),
3) kultura: za sukcesy w organizacji kultury, upowszechnianiu jej wartości oraz edukacji kulturalnej, osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz kultywowanie tradycji regionalnych;
4) działalność innowacyjna w gospodarce: za kreatywne i konsekwentne działania na rzecz rozwoju gospodarczego Powiatu, wprowadzanie innowacyjności i stosowanie ekologicznych technologii w przedsiębiorstwach na terenie Powiatu, tworzenie i utrzymywanie warunków do rozwoju rynku pracy,

5) działalność społeczna: za działalność dobroczynną lub charytatywną w imię idei solidaryzmu społecznego, działania wspierające lokalną społeczność, rozwijanie aktywności społecznej, osiągnięcia, które w istotny sposób przyczyniają się do zwiększenia udziału społeczeństwa Powiatu w rozwiązaniu lokalnych problemów.
Wicestarosta Powiatu przedstawił nominowanych do nagrody w poszczególnych dziedzinach oraz zwycięzców wyłonionych przez Kapitułę do nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn”. Wnioski można było składać do 31 stycznia 2015 r. i wpłynęło ich ogółem 12.
W kategorii „Działalność promocyjna” złożono trzy wnioski i dotyczyły następujących osób:
1. Ewa Maria Kaczyńska – publikacja „ Dwie długości życia sosny. Nadleśnictwo Wyszków wczoraj i dziś 1794-2014”.
2. Katarzyna Szkarpetowska – publikacja „ Na morzu i na lądzie” / E. Daszkowski/.
3. Jerzy Puścian – FOTO Venus Sklep i Zakład Fotograficzny.
Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ Za Czyn” przyznano: Ewie Kaczyńskiej
W kategorii „Sport” został złożony 1 wniosek dot. osiągnięć Piotra Trześniewskiego – Tryc /sztuki walki, kickboxing/K-1/boks/ i wielokrotny mistrz oraz sportowiec otrzymał nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ZA CZYN”.
W kategorii „Kultura” nominowano Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu i niezwykle utalentowane panie otrzymały. Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „ Za Czyn”.
W kategorii „Działalność innowacyjna w gospodarce wniosku nie złożono.
W kategorii „Działalność społeczna” zostało zgłoszonych sześć wniosków i nominowano:

1.Wyszkowską Wielobranżowa Spółdzielnię Socjalna „ SZRON”,
2. Komitet Organizacyjny 100- lecia Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie,
3. Ochotniczą Straż Pożarna w Gulczewie,
4. Annę Marię Podgórska,
5. Urszulę Mikołajczyk – Przewodniczącą Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Wyszkowie
6. Andrzeja Rębowskiego.

Nagrodę Starosty Powiatu Wyszkowskiego „Za Czyn” otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie.

Kapituła przyznała jedno wyróżnienie dla Karoliny Nadaj, 17- letniej uczennicy Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie, mieszkanki Gaju gmina Zabrodzie. Jest wzorową uczennicą, a także sportsmenką, która z niezwykłą odwagą i skutecznością uratowała życie człowiekowi niewidomemu i schorowanemu, tonącemu w rzece.
Starosta wyszkowski Bogdan Pągowski wraz z członkami kapituły wręczył nagrody i piękne bukiety kwiatów oraz zaprosił wszystkich do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
Po życzeniach i podziękowaniach starosta zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu, a wszystkim uczestniczącym w uroczystości, na wspaniały koncert arii i pieśni operetkowych w wykonaniu artystów scen warszawskich: Agnieszki Piass – sopran, Tomasza Garbarczyka – tenor i przy akompaniamencie Włodzimierza Trzeciaka – fortepian. Goście imprezy wielkimi brawami i na stojąco dziękowali wykonawcom prosząc o bis.

Po występie czekał na uczestników słodki poczęstunek z okazji „tłustego czwartku” i możliwość złożenia gratulacji czy osobistej rozmowy z nagrodzonymi.

 

NAGRODZENI

 

 

2 423 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielki koncert, wielkie serce, czyli… całe Duczki (i nie tylko) RAZEM dla PIOTRUSIA!!!

W ubiegłą niedzielę 8 lutego, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Duczkach (gm. Wołomin) odbył się specjalny koncert...

Zamknij