ggg
ggg

Wielki koncert, wielkie serce, czyli… całe Duczki (i nie tylko) RAZEM dla PIOTRUSIA!!!

W ubiegłą niedzielę 8 lutego, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Duczkach (gm. Wołomin) odbył się specjalny koncert charytatywny na rzecz ośmioletniego mieszkańca tej miejscowości – Piotrusia Jasińskiego, który walczy z oporną na leczenie ostrą białaczką szpikową.

 

 

 

Obecnie chłopiec przebywa we Wrocławiu, gdzie jest hospitalizowany po przeszczepie szpiku, którego dawcą była jego siostra Ania.
Piotruś kontynuuje leczenie, które ma przywrócić mu siły do dalszej walki z chorobą. Ośmiolatek będzie pozostawał pod opieką Kliniki Transplantacyjnej we Wrocławiu przez dłuższy czas, co wiąże się z koniecznością stałego pobytu w tym mieście przez okres kilku miesięcy Piotrusia wraz z rodzicami. Przed nimi wciąż wielka niewiadoma, ale jedno jest pewne – dojazdy do Kliniki we Wrocławiu, dalsze leczenie i możliwość powrotu do zdrowia Piotrusia wymagają pomocy wielu ludzi dobrego serca.
Na szczęście takich osób w Duczkach i szeroko pojętych okolicach nie brakuje. Chłopiec ma wielu przyjaciół, o czym można było przekonać się na własne oczy i uszy w minioną niedzielę, podczas specjalnego Koncertu Charytatywnego „Razem dla Piotrusia”.

dscf1014
Podczas zorganizowanej wspólnie ze Starostwem Powiatu Wołomińskiego imprezy wystąpiło wielu wspaniałych i znanych artystów. Wśród nich: zespół dziecięcy „Fasolki” wraz z Krzysztofem Marcem, Wojciech Bardowski, Ryszard Sygitowicz i Paweł Binkiewicz, Natalia Kukulska, Robert Chojnacki z Maciejem Molędą, Tomasz Lubert, formacja teatralno-taneczna JSS. Na scenie zaprezentowali się też koledzy i rówieśnicy Piotrusia, uczniowie miejscowej szkoły.
Koncertom i występom towarzyszyły licytacje, kiermasze, a przede wszystkim atmosfera ogromnej chęci pomocy małemu wojownikowi, który musi zmagać się z podstępną chorobą. Brawo Duczki za tę wspaniałą lekcję empatii, prawdziwej przyjaźni i za nieocenione wsparcie!
Tego wszystkiego nie sposób wyrazić słowami, dlatego wszystkich naszych czytelników zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.kurier-w.pl, na której znajdziecie filmiki i zdjęcia prezentujące ubiegłoniedzielne wydarzenie. W imieniu całej redakcji składamy słowa uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w tę wzruszającą akcję, a Tobie Piotrusiu i Twoim bliskim, przesyłamy najserdeczniejsze pozdrowienia!!!

Galeria zdjęć

1 815 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Remont i rondo w 112 dni

1 225 000 złotych. Tyle dołożył legionowski ratusz do remontu ul. Sobieskiego. Cała inwestycja współfinansowana z programu tzw. „schetynówek” kosztować...

Zamknij