ggg
ggg

Studniówka maturzystów Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie

Tegoroczna studniówka uczniów Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” odbyła się 22 stycznia w Domu Weselnym „Sylwia” w Białymbłocie. Podobnie jak w innych szkołach głównym punktem balu studniówkowego jest wykonanie tradycyjnego poloneza i tu maturzyści odtańczyli go do melodii Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Młodzież wykonała poloneza podzielona na dwie tury. Pierwszą turę składającą się z uczniów klas: 4 TL, 4 TS, 4 TE i ich osób towarzyszących poprowadziła nowa dyrektor szkoły Monika Kluczek wraz z naczelnik Wydziału Edukacji starostwa wyszkowskiego Agnieszką Deptułą. Drugą turę, w której tańczyły klasy 3 LBP, 4 TPS, 4 TI, poprowadziły wicedyrektorki – Małgorzata Szewczyk i Justyna Radau. Układ taneczny wykonany przez uczniów przygotowali nauczyciele: Marzena Terlikowska i Michał Urbaniak.
Część oficjalną poprowadziła dwójka maturzystów: Daria Pękul i Bartosz Durka.
Bal studniówkowy jest okazją do podziękowania za wieloletnią wspólną drogę, którą odbywają uczniowie pod kierownictwem swoich wychowawców oraz zdobywanie wiedzy i odpowiedzialne kształtowanie charakterów i umysłów uczniów. Podziękowania otrzymała Mariola Kurzątek od kl. IV Technikum Logistycznego, Małgorzata Gałązka od kl. IV Technikum Pojazdów Samochodowych, Agnieszka Rychlicka od kl. IV Technikum Spedycyjnego, Agnieszka Nowatcińska od kl. IV Technikum Informatycznego, Radosław Fornal od kl. IV Technikum Elektrycznego, Michał Urbaniak od kl. III Liceum Bezpieczeństwa Publicznego. Swoim nauczycielom uczniowie zadedykowali piosenkę „Shallow” w wykonaniu Moniki Koczary, której akompaniował Michał Kot. Wszyscy nauczyciele otrzymali wraz z podziękowaniami po jednej czerwonej róży. Z kolei rodzicom maturzyści dziękowali za wsparcie oraz pięknie przygotowany bal. Symboliczny bukiet kwiatów dla rodziców odebrała przewodnicząca komitetu studniówkowego Justyna Łempicka. Następnie w imieniu komitetu przekazała pani dyrektor dar dla szkoły, czyli czek na 3.000 zł.
Przepiękne bukiety kwiatów otrzymali również od uczniów: dyrekcja szkoły, pani naczelnik Wydziału Edukacji starostwa Agnieszka Deptuła, ks. dziekan Zdzisław Golan, przedstawiciel WKU.
Oczywiście każda z w/w osób skierowała kilka słów do młodzieży podkreślając jak wyjątkowy to czas i wieczór dla maturzystów oraz życzyła wspaniałej zabawy. Dyrektor Monika Kluczek m.in. życzyła młodzieży dobrych decyzji w nadchodzącym dorosłym okresie życia i dobrego wykorzystania czasu, który pozostał do matury.
Ks. dziekan Zdzisław Golan i ks. Emil Sasinowski pobłogosławili bawiących się „na tę noc i na te dni, które są przed nimi”.
Atmosferę balu podkreśli walc, który wykonali uczniowie: Olga Jusińska i Łukasz Koczara, Daria Oliasz i Bartosz Durka, Natalia Karasiewicz i Krzysztof Kamiński, Julia Pakieła i Dawid Dobosz, Monika Koczara i Jakub Sosnowski, Olga Dąbrowska i Mateusz Kulesza. Do występu przygotowywali się pod kierownictwem kolegi – Bartosza Durki.
Młodzież i goście ruszyli do tańca już po oficjalnej części uroczystości. Należy wspomnieć, że królową balu została Daria Pękul, a królem Bartosz Durka.
/J.Cz./

1 066 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w Kamieńczyku

We wtorek, 22 stycznia 2022 r. minęła 159. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Samorządowcy, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji i mieszkańców wzięli...

Zamknij