ggg
ggg ggg

St. bryg. Bogusław Majchrzak nowym Komendantem Powiatowym PSP w Wołominie

Z dniem 25 lutego 2021 roku st. bryg. Bogusław Majchrzak został powołany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego w Wołominie.

W związku z odejściem bryg. Andrzeja Wysockiego na zaopatrzenie emerytalne, p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie został st. bryg. Bogusław Majchrzak, urodzony 10 listopada 1968 r. w Resku. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1990 r. jako słuchacz-podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po ukończeniu szkoły oficerskiej skierowany został do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Warszawie. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na terenie województwa mazowieckiego. W roku 2010 ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej w zakresie bezpieczeństwa i ochrony człowieka w środowisku pracy.
W latach 2005-2011 pełnił funkcję Kierownika Sekcji w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy. W latach 2011-2016 zajmował stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Z dniem 31 marca 2017 roku został powołany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP m.st. Warszawy. Z dniem 25 lutego 2021 roku został powołany przez Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Powiatowego w Wołominie.
st. bryg. Bogusław Majchrzak odznaczony został m. in.: Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2006 r., Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – 2009 r., Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju – 2009 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2018 r.

/opr. KW, źródło: KP PSP Wołomin/

218 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapraszamy do składania projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ząbki na 2022 rok!

Od ubiegłego poniedziałku, 1 marca mieszkańcy Ząbek mogą zgłaszać propozycje projektów do wykonania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ząbki na...

Zamknij