ggg ggg ggg ggg

Spotkanie przedsiębiorców z Gminy Dąbrówka i Powiatu Wołomińskiego z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

W czwartek, 2 marca z inicjatywy Wójta Gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego, odbyło się spotkanie konsultacyjne przedsiębiorców z terenu gminy i powiatu z przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W spotkaniu zorganizowanym w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce, uczestniczyło ponad 20 firm i przedsiębiorców, a także Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński, Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski, Zastępca Wójta Agnieszka Gryglas oraz samorządowcy.
W konsultacjach wzięli udział lokalni biznesmeni, planujący nowe inwestycje lub rozwój własnych firm, a także przedstawiciele Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz samorządowcy z Powiatu Wołomińskiego.
– Wspieranie przedsiębiorczości i tworzenie korzystnych warunków dla biznesu są jednym z głównych naszych priorytetów. Od zawsze twierdzę, że silna gospodarczo gmina to dobre życie dla wszystkich, dla mieszkańców i dla biznesu – podkreślił wójt Radosław Korzeniewski.
W tracie spotkania zaprezentowano formy wsparcia dla biznesu oraz dla tych, którzy dopiero planują uruchomienie nowych inwestycji. Część przedsiębiorców może uzyskać od ŁSSE pomoc publiczną, np. w postaci zwolnienia z podatku dochodowego z tytułu nowej inwestycji lub utworzenia nowych miejsc pracy.
Od 2018 roku całe terytorium Polski zgodnie z decyzją Rządu RP jest Specjalną Strefą Ekonomiczną, a przedsiębiorcy na danym terenie mogą ubiegać się o pomoc publiczną z tytułu nowej inwestycji. ŁSSE udziela wsparcia w postaci zwolnienia z podatku CIT/PIT przedsiębiorcom, którzy zrealizowali nową inwestycję na terenie 4 gmin Powiatu Wołomińskiego: Gminy Dąbrówka, Gminy Strachówka, Gminy Tłuszcz oraz Gminy Jadów. Pomoc publiczna udzielana jest na okres 10 lat i może wynieść maks. do 55% kosztów kwalifikowanych realizacji inwestycji.
– To bardzo dobre rozwiązanie dla rozwoju naszych gmin i nowych Miast (Jadów), które chcą przyciągnąć do siebie nowe inwestycje – ocenił Starosta Wołomiński Adam Lubiak zachęcając wójtów i burmistrzów do promocji tego mechanizmu wsparcia.
/opr. KW; źródło: UG Dąbrówka/

311 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Samorządowcy w obronie dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II

W ubiegłosobotnie popołudnie, 11 marca na zaproszenie Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka, radni i samorządowcy z Powiatu Wołomińskiego złożyli wiązankę pod...

Zamknij