ggg ggg ggg ggg

Samorządowcy w obronie dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II

W ubiegłosobotnie popołudnie, 11 marca na zaproszenie Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka, radni i samorządowcy z Powiatu Wołomińskiego złożyli wiązankę pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Wołominie. – Tym symbolicznym gestem stanęliśmy w obronie dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II – podkreślił Starosta Adam Lubiak podczas krótkiego briefingu prasowego.

W całej Polsce podejmowanych jest coraz więcej inicjatyw, służących obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II.
Po tym, jak w ubiegły czwartek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej większością głosów zdecydowanie potępił medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież- św. Jan Paweł II, najwybitniejszy Polak w historii, głos w sprawie postanowili zabrać także samorządowcy.
W minioną sobotę, 11 marca na zaproszenie Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka, sprawującego jednocześnie funkcję Pełnomocnika PiS Okręgu nr 40, w obronie dobrego imienia Papieża-Polaka wystąpili
radni, samorządowcy i działacze PiS z terenu Powiatu Wołomińskiego.
W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego Paweł Dąbrowski, Radni Powiatu: Anna Uścińska i Konrad Fuśnik, Radni Wołomina: Andrzej Fuśnik, Kazimierz Tarapata, Bogdan Sawicki, Robert Kobus, Radni Gminy Tłuszcz: Robert Pacuszka i Mirosław Sobczak, Członkowie komitetu PiS: Zbigniew Paziewski, Mariusz Stępnik, Irena Sikorska, Ekspedyt Rosłon.
W geście sprzeciwu wobec szargania dobrego imienia św. Jana Pawła II zgromadzeni na Placu 3 Maja w Wołominie, złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Ojca Świętego, zapalili znicze, a także zaśpiewali papieską „Barkę”.
Na zakończenie spotkania głos zabrał Starosta Adam Lubiak, który korzystając z obecności przedstawicieli lokalnych mediów podkreślił, że tym symbolicznym gestem samorządowcy z Powiatu Wołomińskiego stanęli w obronie dobrego imienia Ojca Świętego Jana Pawła II.
– Czujemy się urażeni tymi słowami, które w ostatnich dniach zostały wymierzone w kierunku Jana Pawła II – Osoby Świętej. Do Świętych trzeba się modlić, a nie trzeba ich obrażać. Także do Ojca Świętego Jana Pawła II należy się modlić, a nie go oskarżać i pomawiać, wykorzystując przy tym jakieś SB-ckie „dokumenty” – powiedział Starosta Adam Lubiak przypominając, że Powiat Wołomiński od zawsze trwał przy kościele i wartościach chrześcijańskich. – Rozumiem, że zbliżają się wybory i ktoś chce na obrażaniu Jana Pawła II zbić kapitał polityczny, ale ten ktoś bardzo się pomylił, jeśli takie miał plany. Polacy są rozsądnymi ludźmi. Mieszkańcy Wołomina i Powiatu Wołomińskiego zawsze trwali przy kościele, trwali przy tych wartościach.
My jako katolicy powinniśmy przede wszystkim pamiętać o Ojcu Świętym i pamiętać o tym, co zrobił dla nas, Polaków. Dzięki swojej niezłomności wywalczył nam wolność. Młode pokolenie tego nie pamięta, dlatego co jakiś czas usiłuje się je wykorzystywać do ataków na Kościół. Mamy wolny kraj, każdy może wierzyć w co chce, ale nie namawiajmy nikogo do agresji. Szanujmy się, po prostu – mówił Starosta zapraszając mieszkańców na kolejne wydarzenie służące obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, które ma się odbyć już w najbliższą sobotę, 18 marca pod hasłem „Rodzina Bogiem silna”.
Tego dnia o godz. 14:00 odprawiona zostanie Msza Święta w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Wołominie, przy ul. Kościelnej 54. Po zakończeniu Liturgii, o godz. 15:00 przewidziano wspólne zapalenie zniczy i modlitwę przy Pomniku Jana Pawła II na Placu 3 Maja oraz wspólne odśpiewanie Barki – ukochanej pieśni Papieża.
Starosta Wołomiński zwrócił się z apelem, abyśmy tego dnia wspólnie oddali hołd Janowi Pawłowi II, modlili się
o pokój na świecie, o rodziny, a także o to, ażeby ci wszyscy, którzy szkalują Ojca Świętego zaprzestali tych haniebnych poczynań.
– Serdecznie zapraszam Mieszkańców Wołomina i okolic na uroczystości w intencji Rodzin, które były dla Ojca Świętego Jana Pawła II największą wartością, bo jak mówił „Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu”. Z szacunku do osoby Świętego Jana Pawła II, brońmy tych wartości. Zabierzmy ze sobą znicze oraz biało-czerwone, papieskie i maryjne flagi.

/opr. R.L./

124 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Sołtysa Zabrodzie

Zamknij