ggg ggg ggg

Spotkanie noworoczne

W sobotę, 11 lutego 2023 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Andrzejewie odbyło się spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych gminy Andrzejewo.

Tegorocznymi gospodarzami spotkania byli Koło Gospodyń Wiejskich Przeździecko-Grzymki oraz Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera. W wydarzeniu wzięli udział liczni goście: Mirosław Augustyniak Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Józef Rostkowski Wicestarosta Ostrowski, Marcin Płotczyk Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Andrzejewie, księża z tutejszej parafii ks. proboszcz Jerzy Kruszewski oraz ks. Andrzej Zieliński, a także radni oraz sołtysi z terenu gminy. Wśród organizacji pozarządowych znaleźli się przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z Zaręby-Warchoły, Starej-Ruskołęki, Króli Dużych oraz Pęchratki Małej, Klubu Seniora z Andrzejewa, Towarzystwa Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej oraz Rycerze Kolumba.
Prowadzącym wydarzenie był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie Wojciech Strzeszewski, który w pierwszej kolejności powitał zebranych gości i poprosił o zabranie przez ich przedstawicieli głosu. Każda z organizacji przybliżyła w kilku słowach kierunki swoich działań. Następnym punktem spotkania były zaplanowane konkursy. Przed każdą konkurencją powoływana została komisja sędziowska. W konkursie muzycznym wzięły udział trzy panie, które zajęły kolejno miejsca:
Katarzyna Murawska z KGW Przeździecko-Grzymki,
Wiesława Jastrzębska z KGW Zaręby-Warchoły
Teresa Litwa z Klubu Seniora.
Następną zabawą był konkurs taneczny, w którym udział wzięło 5 chętnych par. Uczestniczy zatańczyli dwa tańce: walca i polkę. Punktacja była niezwykle wyrównana i wyglądała następująco:
Alina Kowalczyk i Anna Sienicka,
Agnieszka i Rafał Łuniewscy oraz Andrzej i Renata Majewscy,
Karol Dąbkowski i Milena Nagórka oraz Marzena i Adam Rykaczewscy.
Kolejnym konkursem były wybory Miss Koła Gospodyń Wiejskich. W zabawie wzięły udział przedstawicielki każdej z zebranych organizacji. Panie zaprezentowały strój sportowy i wieczorowy oraz odpowiedziały na kilka pytań, a wyniki wyglądały następująco:
Agnieszka Łuniewska – Miss Koła Gospodyń Wiejskich,
Iwona Tymińska – 1 Wicemiss Koła Gospodyń Wiejskich,
Katarzyna Murawska – 2 Wicemiss Koła Gospodyń Wiejskich,
Teresa Gumiężna – Miss Publiczności,
Danuta Mrozowska – Miss Gracji.
Gospodarze przewidzieli konkurs – niespodziankę. Prowadzący Wojciech Strzeszewski poprosił o zgłoszenie się ochotników, po czym wyjaśnił zasady konkursu. Zabawa polegała na udojeniu jak największej ilości mleka w ciągu 1 minuty. Zwycięzcami w tej konkurencji zostali:
Andrzej Majewski,
Michał Murawski,
Bogumiła Zaremba.
Ostatnim konkursem był konkurs kulinarny, który podzielono na dwie kategorie- dania na słono oraz na słodko. Po spróbowaniu potraw Komisja jednogłośnie ogłosiła zwycięzców w konkursach. W kategorii dania na słono zwyciężyli:
Sakiewki KGW Przeździecko Grzymki,
Pasztet z królika KGW Zaręby Warchoły,
Piersi z kurczaka z pieczarkami w śmietanie KGW Króle Duże.
W kategorii na słodko natomiast zwyciężyli:
Tort lewitujący z KGW Pęchratka Mała,
Pączki z KGW Ruskołęka Stara,
Tort KGW Zaręby Warchoły.
Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania za odwagę oraz zaangażowanie, a zwycięzcy dostali drobne nagrody rzeczowe. Po zakończeniu zabaw i konkurencji został czas przeznaczony na taniec i integrację.
Dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich Przeździecko-Grzymki na czele z Panią Teresą Dąbkowską za włożoną pracę i zaangażowanie w przygotowanie wspaniałej zabawy, mimo niewielkiego czasu na organizację!
/Info UG Andrzejewo/

324 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany na tłuszczańskim stadionie

Wraz z końcem roku zakończono prace na stadionie miejskim, gdzie za kwotę 467 000 zł zmodernizowano trybuny, na których wymieniono...

Zamknij