ggg ggg ggg ggg

Spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych 2024

W dniu 27 stycznia 2024 roku w świetlicy wiejskiej w Królach Dużych odbyło się spotkanie noworoczne organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Andrzejewo. Organizatorem wyżej wspomnianego spotkania była wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera.

W wydarzeniu wzięły udział organizacje pozarządowe, wśród których znaleźli się przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich Zaręby-Warchoły, Starej Ruskołęki, Króli Dużych, Króli Małych, Gołębi-Leśniewa, Ołdak-Polonii, Przeździecko-Grzymki, Zaręby-Bolędy, Klubu Seniora z Andrzejewa, Towarzystwa Rozwoju Ziemi Andrzejewskiej oraz Rycerze Kolumba. Swoją obecnością zaszczycili wszystkich zaproszeni goście: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – P. Mirosław Augustyniak, Wicestarosta Ostrowski – Józef Rostkowski , Ks. prob. parafii Jasienica – Piotr Kapelański, ks. prob. parafii Andrzejewo- Jerzy Kruszewski, Radny Powiatu Ostrowskiego– P. Zbigniew Kamiński, Wójt Gminy Wąsewo – P. Rafał Kowalczyk, zastępca komendanta PSP – P. Leszek Falbowski oraz brygadier PSP – P. Krzysztof Gałązka, prezes Gminnej Spółki Wodnej w Andrzejewie – P. Marek Raciński, prezes Gminnego Klubu Sportowego w Andrzejewie – P. Michał Perzyna, dyrektor Szkoły Podstawowej w Andrzejewie – P. Wojciech Strzeszewski, przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy Andrzejewo, radni gminy oraz sołtysi z terenu gminy Andrzejewo, a także pracownicy Urzędu Gminy.
Na początku spotkania głos zabrała wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera serdecznie wszystkich witając oraz dziękując za liczne przybycie. Następnie zaproszeni goście wygłosili krótkie przemówienia. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę, a były to m.in. konkurs muzyczny, konkurs sprawnościowy – obieranie ziemniaków na czas oraz rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego dla KGW. Do każdego z nich została powoływana komisja, która wyłaniała zwycięzców.
Jako pierwszy został rozstrzygnięty konkurs kulinarny w dwóch kategoriach na słodko oraz na słono. Udział w nim wzięło 8 Kół Gospodyń Wiejskich, prezentując swoje umiejętności kulinarne z jak najlepszej strony. Zadaniem 5 osobowego Jury była degustacja każdej potrawy oraz dokonanie wyboru, która z nich jest najlepsza. Pomimo trudnej decyzji, komisja podjęła ją jednogłośnie.

W kategorii dania na słodko zwyciężyły Koła:
KGW Przeździecko-Grzymki,
KGW Króle Małe,
KGW Stara Ruskołęka.
W kategorii dania na słono zwycięzcami okazały się Koła:
KGW Zaręby-Warchoły,
KGW Zaręby- Bolędy,
KGW ,,Gołąbianki” Gołębie-Leśniewo.

Podczas uroczystości organizator przewidział konkurs sprawnościowy, polegający na obieraniu ziemniaków na czas. Liczyła się nie tylko ilość ziemniaków, lecz również staranność wykonywanej czynności:

I miejsce – Pani Krystyna Bobrowska,
II miejsce – Pani Justyna Pryczyńska,
III miejsce – Pan Tadeusz Wojciechowski.

Następną, a zarazem ostatnią zabawą był konkurs muzyczny. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie utworu o dowolnym repertuarze. Uczestnicy mogli wykazać się pięknym głosem oraz muzykalnością w swojej ulubionej piosence. Była to zabawa integracyjna połączona z nutką rywalizacji. Komisja konkursowa przydzielając punkty ogłosiła zwycięzców, a byli to:
I miejsce na równi zajęły 2 zespoły : ,,Królewskie Inspiracje” z Króli Dużych oraz ,,ECHO” z miejscowości Zaręby-Warchoły;
II miejsce na równi zajęły: duet p. Teresy Litwy oraz p. Danuty Mrozowskiej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich Ołdaki-Polonia;
III miejsce na równi zajęli: panie z KGW ,,Gołąbianki” – Gołębie-Leśniewo, P. Tadeusz Wojciechowski oraz P. Stefan Żelaźnicki.
Wszyscy uczestnicy biorący udział w każdym z konkursów otrzymali upominki i podziękowania za odwagę oraz zaangażowanie, a zwycięzcy – stosowne nagrody. Po zakończeniu zabaw i konkurencji nadszedł czas na integrację i taniec, który był możliwy dzięki Dj- owi – Cezaremu Rostkowskiemu z Małkini Górnej. Podczas imprezy była też możliwość skorzystania z Fotobudki.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Koła Gospodyń Wiejskich Króle Duże na czele z Panią Teresą Matys za trud pracy włożony w przygotowanie wydarzenia oraz pełne zaangażowanie i gotowość. Dziękujemy!

/Info UG Andrzejewo/

253 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niezapomniana, muzyczna podróż

To była niezapomniana, muzyczna podróż, w którą zabrała nas Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza. O ich talencie, pasji i energii...

Zamknij