ggg

Niezapomniana, muzyczna podróż

To była niezapomniana, muzyczna podróż, w którą zabrała nas Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza. O ich talencie, pasji i energii można pisać wiele, ale żadne słowa nie opiszą emocji, które koncert wywołał wśród tłuszczańskiej publiczności, która wypełniła halę przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu po brzegi.

Bogata paleta utworów z różnych gatunków muzycznych- muzyki filmowej, rozrywkowej i tanecznej pokazała całe spektrum możliwości muzyków. Wszystko, jak ma to miejsce od początku istnienia orkiestry, wybrzmiało pod batutą kapelmistrza Sławomira Łagockiego. Wokal zaprezentował Kamil Śledziewski oraz Marlena Bujniak, którzy wykonali najpopularniejsze utwory polskie i zagraniczne.

Rok 2023 był bardzo ważny dla rozwoju orkiestry, bowiem uzyskała wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Mazowsze dla Orkiestr”. Środki finansowe w łącznej kwocie
55 934 złotych (50 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz 5 934 złotych wkładu własnego ze środków Gminy Tłuszcz) pozwoliły zasilić orkiestrowe instrumentarium, dzięki czemu zespół zyskał aż 12 nowych instrumentów. Wśród nich flety poprzeczne, klarnety, saksofony altowe, saksofon tenorowy, trąbki, ksylofon oraz tuba. To dla Orkiestry niesamowite, długo wyczekiwane wsparcie sprzętowe, dzięki któremu będą brzmieć jeszcze piękniej. Dało to także możliwość przyjąć nowych adeptów w szeregi Orkiestry, ale też nabór jest cały czas otwarty i serdecznie zachęcamy do wstąpienia w szeregi naszej tłuszczańskiej wizytówki.

Koncert został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

/Info UM Tłuszcz/

80 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jubileuszowa, XX Pielgrzymka Samorządowców z Powiatu Wołomińskiego na Jasną Górę

W minioną sobotę, 3 lutego odbyła się jubileuszowa, XX Pielgrzymka Samorządowców z Powiatu Wołomińskiego na Jasną Górę, w której udział...

Zamknij