ggg
ggg ggg

Samorządowcy z Wołomina, Radzymina i Tłuszcza przeciwni podziałowi Mazowsza!

W ubiegłą środę, 13 stycznia na terenie budowy łącznika drogi wojewódzkiej nr 635 z węzłem „Wołomin” trasy S8, odbyła się konferencja z udziałem marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika oraz samorządowców z Wołomina, Radzymina i Tłuszcza.

Budowa nowego odcinka drogi do węzła „Wołomin”, czy rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 to największe inwestycje drogowe zaplanowane przez samorząd województwa mazowieckiego na terenie powiatu wołomińskiego na rok 2021.
Nie zabraknie również wsparcia dla samorządów gminnych, powiatowych i OSP. Na programy pomocowe samorząd Mazowsza przeznaczy w 2021 r. ponad 131 mln zł. Kolejnych 10 mln zł to dotacja na renowację zabytków, w tym również sakralnych.
– Nie byłoby mowy o tak dużych inwestycjach, gdyby Mazowsze zostało podzielone administracyjnie. Dzisiejsze spotkanie z samorządowcami, ale też z panią Poseł Bożeną Żelazowską to kolejny sygnał dla strony rządowej, że będziemy bronić Mazowsza. Nie pozwolimy na jego rozbiór – podsumował spotkanie marszałek Adam Struzik.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że największe planowane na 2021 r. inwestycje w powiecie wołomińskim to: budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 635 do węzła „Wołomin” na trasie S-8 – 12,5 mln zł; rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 634 od granic Warszawy przez Zielonkę – Wołomin – Tłuszcz do Wólki Kozłowskiej – 10,9 mln zł; remont ponad 3-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 634 od km 35+550 do km 38+800 – 2,4 mln zł; remont 2,5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 636 od km 22+500 do km 25+000 – 1,9 mln zł.
– Budżet województwa mazowieckiego na rok 2021 to możliwość utrzymania wielu wspólnych inwestycji dla rozwoju całego naszego regionu. Bez konsultacji z mieszkańcami nie możemy zgodzić się na destruktywny krok w postaci podziału administracyjnego – zaznaczyła burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan wskazując, że prawie 30 milionów złotych na inwestycje województwa mazowieckiego w naszym regionie to jeden z argumentów przemawiających za tym, aby sprzeciwić się podziałowi Mazowsza.
– Spotkaliśmy się dziś z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem przy ważnej dla naszego regionu inwestycji. Węzeł „Wołomin” na trasie S8 (łącznik z Drogą Wojewódzką 635) to efekt doskonałej współpracy samorządów lokalnych z województwem mazowieckim oraz wyraz dbałości o rozwój całego regionu.
Wizyta w terenie i rozmowy na temat inwestycji, które będą realizowane przy udziale środków z Sejmiku Województwa Mazowieckiego nie tylko na terenie gminy Wołomin, ale też całego powiatu wołomińskiego były okazją, by wyrazić sprzeciw wobec projektowi podziału Mazowsza.
Sprzeciw wobec podziału Mazowsza wyraziliśmy wraz z burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem oraz wiceburmistrzem Radzymina Krzysztofem Dobrzynieckim. Nasze stanowisko „NIE dla podziału Mazowsza” poparła również obecna na spotkaniu poseł na Sejm RP Bożena Żelazowska – podsumowała konferencję na swoim profilu na FB burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

/opr. KW; foto: Gm. Wołomin, BP UMWM/

373 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Większość dzieci w pułtuskich podstawówkach nie rozpoczęło nauki 18 stycznia!

Sporo zamieszania z powrotami do szkół uczniów klas I-III po przedłużonych feriach, spowodował samorząd pułtuski za sprawą komunikatu Wydziału Edukacji...

Zamknij