ggg
ggg ggg

Większość dzieci w pułtuskich podstawówkach nie rozpoczęło nauki 18 stycznia!

Sporo zamieszania z powrotami do szkół uczniów klas I-III po przedłużonych feriach, spowodował samorząd pułtuski za sprawą komunikatu Wydziału Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego, w którym Burmistrz Miasta Pułtusk poinformował, że podjął decyzję o zawieszeniu zajęć edukacyjnych. Jak stwierdzał komunikat:
„W związku z prognozami meteorologicznymi przewidującymi wystąpienie bardzo niskich temperatur, w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne uczniów, Burmistrz Miasta Pułtusk w uzgodnieniu z dyrektorami szkół podjął decyzję o zawieszeniu zajęć edukacyjnych w klasach 1-3 szkół podstawowych na terenie miasta i gminy Pułtusk w poniedziałek, 18 stycznia br. Jednocześnie informujemy, że zostaną zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, których rodzice nie są w stanie zabezpieczyć w tym dniu opieki. Zajęcia będą odbywały się w dotychczasowych grupach z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie klas 4-8 uczestniczą w zajęciach w ramach nauki zdalnej. Ponadto informujemy, że przedszkola będą funkcjonowały bez zmian, lecz apelujemy o rozważenie pozostawienia dzieci w tym dniu w domach. Ponadto informujemy, że zajęcia rewalidacyjne w klasach 4-8 w dniu 18 stycznia 2021r. prowadzone są zdalnie.”
Komunikat ukazał się właściwie w ostatniej chwili – w piątek, 15 stycznia i dotyczył uczniów z sześciu szkół na terenie gminy. Sprawa była dość dwuznaczna i media lokalne pochwyciły temat o „zawieszeniu zajęć edukacyjnych w klasach 1-3 ” i wyszło na to, oczywiście w domyśle, że władze samorządowe „zbojkotowały” powrót dzieci do szkół. Nie ma w tym nic dziwnego, bo zawieszenie zajęć edukacyjnych jest równoznaczne z brakiem lekcji. W takim wypadku rodzice nie musieli wysyłać dzieci do szkoły,… więc w poniedziałek, 18 stycznia w szkołach podstawowych gminy i miasta, tych dzieci w większości nie było. Próby telefonicznego wyjaśnienia sytuacji były nieco trudne i nie udało się uzyskać informacji od pracowników Wydziału Edukacji, czy od Burmistrza Pułtuska, dopiero po kontakcie z sekretariatem, gdy zapewniłam, że opiszę brak wyjaśnień, udało się porozmawiać z przedstawicielem Miasta Pułtuska.
Jak tłumaczył naszej gazecie zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski – nauczyciele byli obecni, bo pobierają pensję i w poniedziałek stawili się do szkoły, a to rodzice mieli wybór, czy dzieci zatrzymać w domu, czy przyprowadzić na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze. Rzeczywiście w komunikacie było to doprecyzowane. Poinformował również, że rodzice zostali poinformowani indywidualnie przez wychowawców lub dyrekcję szkoły. Zdradził również, że wielu dyrektorów szkół, szczególnie na terenach wiejskich, gdzie odległości i dojazd był dłuższy, zgłaszało zadowolenie rodziców z podjętej decyzji o zawieszeniu lekcji z powodu mrozu. Podkreślał również, że decyzja Burmistrza Pułtuska była podjęta w trosce o dobro dzieci.
Podsumowując: szkoły nie były zamknięte, nauczyciele poszli do szkół, większość dzieci nie dotarła do szkoły, a samorząd chciał dobrze dla dzieci. Najważniejsze, to jednak to, że po intensywnych spotkaniach w Urzędzie Miasta i po uzgodnieniach z dyrektorami szkół, zdecydowano, że we wtorek jednak w szkołach lekcje się zaczną. UFF, ale namieszali!!!
/Janina Czerwińska/

106 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
GMINA ŁOCHÓW Z BUDŻETEM

W środę 30 grudnia w programie XXXIII Sesji Rady Miejskiej znalazł się punkt na temat podjęcia uchwały budżetowej na rok...

Zamknij