ggg ggg ggg

Samochód na potrzeby domu dziecka w Wyszkowie

28 sierpnia 2023 r. minister Henryk Kowalczyk wraz z prezes KRUS Aleksandrą Hadzik przekazał auto osobowe dla Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wyszkowie przy ul. Dworcowej 3B.

Historia Domu Dziecka sięga 1991 r., kiedy powstał w Dębinkach Państwowy Dom Dziecka. Od 1 września 2016 roku Placówka mieści się w Wyszkowie i składa się z dwóch jednorodzinnych domów położonych w centrum miasta. Każdy z nich jest dobrze wyposażony i dostosowany dla 14 wychowanków. Samorządy i instytucje wspierają skutecznie działania wyszkowskiej placówki, ale jak wiadomo potrzeby Domu Dziecka i wychowanków zmieniają się w miarę upływu czasu. Pierwszym sygnałem o tym, że dotychczas eksploatowany przez placówkę opel nie spełnia wymogów, były rozmowy prowadzone przy okazji wcześniejszych wizyt ministra Henryka Kowalczyka w wyszkowskim Domu Dziecka. Padły słowa podziękowań za upominki w czerwcu bieżącego roku, ale też goście wysłuchali jak bardzo pilną potrzebą placówki jest nowy samochód. Wspomniano o problemach opla, który coraz częściej ,,stawał” w związku z awariami, a nowe auto to marzenie wszystkich mieszkańców domu. Auto, które jest niezbędne dla wychowanków, aby dzieci mogły dojechać na czas do lekarza, do poradni specjalistycznych, czy na zabiegi lub spotkania w odległych często miastach, stało się pilną potrzebą. Otrzymane w dniu 27 sierpnia 2023 r. auto osobowe skoda Octavia służyć będzie dzieciom, a także opiekunom placówki. Jak podkreślał minister Henryk Kowalczyk, uważał, że to marzenie należy spełnić i chociaż samochód nie jest nowy, ale jest w bardzo dobrym stanie. Może służyć mieszkańcom domu przez długie lata. Samochód o wartości ok. 50 tysięcy złotych pochodzi z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia społecznego i jak serdecznie podkreślała prezes KRUS Aleksandra Hadzik: „Niech ten samochód wam służy jak najdłużej. Niech służy nie tylko do jazdy do lekarza, ale na co dzień”.
Udział w przekazaniu auta wzięli: minister Henryk Kowalczyk, Przemysław Bednarski dyrektor Gabinetu Politycznego oraz prezes KRUS Aleksandra Hadzik wraz z pracownikiem odpowiedzialnym za przygotowanie samochodu Jerzym Żukowskim, pracownikiem centrali KRUS (były starosta wyszkowski). Obecny był również starosta wyszkowski Wojciech Kozon, który w imieniu samorządu podziękował za materializację pomysłu doposażenia placówki. Wychowankowie Domu Dziecka za tak wspaniały prezent podziękowali gościom i przede wszystkim ministrowi Henrykowi Kowalczykowi wręczając specjalnie namalowane rysunki z wielkim słowem „Dziękuję”.
Kluczyki od samochodu odebrała z rąk Ministra dyrektor placówki Alicja M. Zapolska, która następnie wraz z wychowankami i ministrem Henrykiem Kowalczykiem zasiadła za kierownicą nowego auta i ku radości zebranych przy pomocy znamienitego gościa udała się z młodszymi przedstawicielami wychowanków, na krótką przejażdżkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć pozowania do zdjęć obok auta i pokazania jego wnętrza wszystkim zainteresowanym. Przekazanie zakończono miłym spotkaniem wewnątrz domu, przy kawie i słodkościach. Przy rozmowach i podziękowaniach za obecną pomoc, zapewne minister Henryk Kowalczyk usłyszał także
o innych, mniej pilnych potrzebach dzieci i placówki.

/Janina Czerwińska/

552 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jublieusz Małżeński w Łochowie

W dniu 19 sierpnia 2023r. w sobotnie przedpołudnie w Gminie Łochów świętowano „Jubileusz Małżeński” par, które przeżyły co najmniej 50...

Zamknij