ggg ggg ggg ggg

Jublieusz Małżeński w Łochowie

W dniu 19 sierpnia 2023r. w sobotnie przedpołudnie w Gminie Łochów świętowano „Jubileusz Małżeński” par, które przeżyły co najmniej 50 lat pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele parafialnym w Łochowie w intencji wszystkich Jubilatów, a potem przeniosła się na salę konferencyjną dworca kolejowego w Łochowie. Jubileusz został zorganizowany dla 42 par, które obchodziły Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody Małżeńskie.
50 lat małżeństwa Jubileusz ,,Złotych Godów Małżeńskich” obchodzili Państwo:

 1. Marian i Teresa Krauz
 2. Waldemar i Jolanta Lurbeccy
 3. Tadeusz i Zofia Kopania
 4. Marek i Hanna Serżysko
 5. Mieczysław i Jadwiga Pękul
 6. Stanisław i Dorota Jakubik
 7. Lesław i Maria Kołek
 8. Marian i Teresa Baranowscy
 9. Stanisław i Zofia Jaczewscy
 10. Andrzej i Elżbieta Telak
 11. Marek i Alicja Chmielewscy
 12. Andrzej i Elżbieta Wróblewscy
 13. Józef i Barbara Skura
 14. Alfred i Irena Nieborek
 15. Józef i Maria Gawrych
 16. Eugeniusz i Elżbieta Telak
 17. Jerzy i Ewa Sapierzyńscy
 18. Józef i Anna Marchlik
 19. Kazimierz i Krystyna Leśniewscy
 20. Stanisław i Grażyna Ufnal
 21. Grzegorz i Barbara Owsianka
 22. Piotr i Anna Ezman
 23. Tadeusz i Halina Mielcarz
 24. Józef i Teresa Wyszyńscy
 25. Franciszek i Marta Pogorzelscy
 26. Jerzy i Wiesława Tężyńscy
 27. Czesław i Teresa Kądziela
 28. Zbigniew i Henryka Kozioł
 29. Wacław i Zofia Oniszk
 30. Tadeusz i Elżbieta Bereza
 31. Wacław i Wiesława Oliszewscy
 32. Henryk i Krystyna Ślusarz
 33. Marek i Stanisława Gołaszewscy .

55 lat małżeństwa „Jubileusz Szmaragdowych Godów Małżeńskich ” obchodzili Państwo:

 1. Stanisław i Stanisława Mielcarz
 2. Jan i Teresa Kałuscy
 3. Roman i Jadwiga Rostek
 4. Stanisław i Teresa Kupiec
 5. Waldemar i Kazimiera Ostrowscy
 6. Ireneusz i Irena Jarosz
 7. Henryk i Henryka Pycz.

60 lat małżeństwa „Jubileusz Diamentowych Godów Małżeńskich” obchodzili Państwo:

 1. Władysław i Anna Strąk .

65 lat małżeństwa „Jubileusz Żelaznych Godów Małżeńskich” obchodzili Państwo:

 1. Henryk i Danuta Kulina.

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści: Senator RP Pani Maria Koc i Poseł na Sejm RP P. Maciej Górski, obecna była również Dyrektor Biura Wojewody Mazowieckiego Pani Anna Kaszuba. Ze strony władz samorządowych gminy w jubileuszu uczestniczyli: Burmistrz Łochowa Pan Robert Gołaszewski, Z-ca Burmistrza Łochowa Pani Małgorzata Łotarska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie Pan Sławomir Ryszawa. Gościliśmy również na uroczystości Pana Marka Pióro, który ufundował przepiękny jubileuszowy tort dla uczestników jubileuszu. Uroczystość zorganizowała i poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie, Kokosza Beata. Pary obchodzące w ubiegłym roku 50-tą rocznicę ślubu otrzymały pamiątkowy medal ,,za długoletnie pożycie małżeńskie” od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który wręczyła im z Senator RP Pani Maria Koc. Pary małżeńskie obchodzące 55, 60 i 65 lat małżeństwa również zostały uhonorowane podczas jubileuszu, otrzymały z rąk Pani Senator okolicznościowe grawery i pamiątkowe dyplomy. W czasie uroczystości padło wiele ciepłych słów i gratulacji skierowanych do Jubilatów. Słowa pełne podziwu, szacunku i uznania kierowali do par małżeńskich zarówno obecni parlamentarzyści, jak i przedstawiciele władz samorządowych. Podkreślali wyjątkowość jubileuszu, gratulowali tak długiego pożycia małżeńskiego oraz życzyli dalszych lat w zdrowiu i szczęściu. Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Łochowie Kokosza Beata zwróciła się do Jubilatów słowami: ,,(…) jesteście wzorem zgody i miłości małżeńskiej, tylko nieliczni mają zaszczyt i możność obchodzić tę wyjątkową uroczystość”, podziękowała za udział w jubileuszu i skierowała życzenia dla par małżeńskich, aby: ,,w dalszej ich wspólnej drodze nie opuszczało ich szczęście i wszelka pomyślność, a w dobrym zdrowiu , w gronie najbliższych dożyli kolejnych, jeszcze piękniejszych rocznic”.
Dla uczestników uroczystości przygotowano specjalny jubileuszowy tort, słodki poczęstunek, a toast za pomyślność par małżeńskich wzniesiono lampką szampana. Uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.

Szanowni Państwo!
Jubileusz Małżeński Par, które przeżyły co najmniej 50 lat pożycia małżeńskiego , to nie tylko okazja do świętowania, ale również moment refleksji i oceny przeszłości. To czas przypomnienia o sile i znaczeniu trwałych relacji, które są w stanie przetrwać wszelkie trudności i zawirowania. Związki zbudowane na trwałym fundamencie, na zaufaniu, na wzajemnym przywiązaniu przejdą wszystkie życiowe sztormy i burze, a przeżyte kłopoty tylko je umocnią.
Jeszcze raz przyjmijcie drodzy Jubilaci najlepsze życzenia z okazji tak pięknego jubileuszu…Złotych, Szmaragdowych, Diamentowych i Żelaznych Godów Małżeńskich, cieszcie się dobrym zdrowiem, a uśmiech i zadowolenie niech gości na waszych twarzach.

Z serdecznymi pozdrowieniami Kierownik Referatu SO i USC, Kokosza Beata

/Info/

566 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste otwarcie drogi w gminie Miedzna

W środę 23.08.2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej drogi z dofinansowaniem ze środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Oddano...

Zamknij