ggg
ggg ggg

Samochód do przewozu osób niepełnosprawnych dla DPS w Radzyminie

W ubiegły czwartek, 13 maja Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego Paweł Dąbrowski wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Cezarym Wnukiem dokonali symbolicznego przekazania nowoczesnego pojazdu dla DPS w Radzyminie.

Dobra nowina dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie. W ubiegły czwartek nastąpiło przekazanie placówce samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych oraz poruszających się na wózkach inwalidzkich, z windą z napędem elektrycznym i elektrycznie wysuwanym stopniem.
Na zakup specjalistycznego pojazdu Powiat Wołomiński pozyskał środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”), w wysokości 81 tys. zł, co wraz ze środkami własnymi powiatu, przeznaczonymi na ten projekt w kwocie: 74 964 zł, dało w sumie 155 964 złotych.
Symbolicznego przekazania auta dokonali: Zastępca Prezesa Zarządu PFRON ds. Finansowych Tomasz Maruszewski, Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego Paweł Dąbrowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Cezary Wnuk oraz Naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Jolanta Lejk. Dokumenty i kluczyki do nowego samochodu odebrała Dyrektor DPS w Radzyminie Jolanta Chałupka.
Przedstawiciele powiatu wołomińskiego złożyli podziękowania za przychylność władzom PFRON na czele z p. Prezesem Krzysztofem Michałkiewiczem.
Cieszy fakt, że Powiat Wołomiński dokłada starań, aby nadal rozwijać dzieło pomocy Lady Margaret Sue Ryder, która kilkadziesiąt lat temu zainicjowała budowę pawilonów dla chorych na terenie Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie.

/opr. rl,
źródło: powiat wołomiński/

137 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ulice Azaliowa i Lipowa w Cegielni zostaną kompleksowo przebudowane

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał z firmą „Gór-Bud” Grzegorz Górski umowę na budowę ulic: Azaliowej i Lipowej w Cegielni. Ulice...

Zamknij