ggg
ggg ggg

Ulice Azaliowa i Lipowa w Cegielni zostaną kompleksowo przebudowane

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał z firmą „Gór-Bud” Grzegorz Górski umowę na budowę ulic: Azaliowej i Lipowej w Cegielni. Ulice zyskają nawierzchnię asfaltową i chodniki wraz z odwodnieniem i całą niezbędną infrastrukturą techniczną.

Ulice Azaliowa i Lipowa okalają osiedle domów jednorodzinnych w miejscowości Cegielnia.
Po ich przebudowie powstanie niewielki „ring” wokół osiedla, połączony z ul. Wawrzyna i drogą serwisową wzdłuż al. Jana Pawła II (dwupasmówka DK 629).
Budowa kanalizacji deszczowej pozwoli odwodnić i uporządkować teren, a obie ulice staną się główną osią odwodnienia dla przyległych terenów.
Przedsięwzięcie polega na wykonaniu projektów zamiennych i realizacji kompleksowej przebudowy obu ulic, wraz z budową odwodnienia, chodników, elementów bezpieczeństwa ruchu (wyniesione skrzyżowania), budową kanału technologicznego, przebudową oświetlenia ulicznego. Kompleksowa przebudowa jest możliwa dzięki wcześniejszemu uzyskaniu przez gminę decyzji ZRID.
Wybudowanie sieci kanalizacji deszczowej wraz z odejściami do ulic bocznych pozwoli w przyszłości swobodnie planować, projektować i wykonywać kolejne drogi wraz z odwodnieniem.
Wykonawcą budowy ulic: Azaliowej i Lipowej jest firma „Gór-Bud” Grzegorz Górski. Wartość umowy to 3.765.000 zł, a planowany czas trwania inwestycji wynosi 12 miesięcy – do maja 2022 r.
– Ulice Azaliowa i Lipowa mają powstać w ciągu roku i mam nadzieję, że przez wiele kolejnych lat będą dobrze służyły obecnym i przyszłym mieszkańcom. Projekt ich modernizacji był planowany od dawna, a dziś realizujemy go w formie kompleksowej, solidnej przebudowy wraz z odwodnieniem terenu – powiedział burmistrz Krzysztof Chaciński.
W uroczystym podpisaniu umowy, które odbyło się w poniedziałek,
10 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, oprócz sygnatariuszy, udział wzięli: p. Agnieszka Krawucka – radna Rady Miejskiej w Radzyminie, a zarazem sołtys Cegielni, p. Mariusz Wilkowski – radny Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Wiktoria Kopka – sołtys sołectwa Wawrzyna oraz
p. Krzysztof Dobrzyniecki – zastępca Burmistrza Radzymina.
/D.K.-K., rl/

106 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
IX Bieg Wojciechowy w Serocku

W niedzielę, 9 maja w Serocku odbył się IX Bieg Wojciechowy, w ramach którego rozegrano również V Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego...

Zamknij