ggg ggg ggg

Rusza budowa chodnika w Ostrowiku, trwa przebudowa drogi powiatowej Zabraniec – Okuniew

Rusza budowa chodnika w Ostrowiku (gm. Poświętne). W ubiegły czwartek, 10 lutego w obecności Starosty Adama Lubiaka nastąpiło wprowadzenie wykonawcy na teren budowy. Realizacja inwestycji, której koszt opiewa na kwotę ok. 1,5 mln zł ma potrwać sześć miesięcy.

Dobra informacja dla mieszkańców Ostrowika jest taka, że już w wakacje będą mogli bezpiecznie korzystać z drogi powiatowej przebiegającej przez ich miejscowość.
Jak poinformował Starosta Wołomiński Adam Lubiak, w ramach rozpoczynającej się inwestycji na odcinku 1000 m wybudowany zostanie chodnik o nawierzchni z czerwonej kostki brukowej.
Wraz z budową chodnika zaplanowano budowę zjazdów indywidualnych z kostki brukowej grafitowej; wykonanie 2 ciągów drenów francuskich, a także wykonanie wpustów drogowych z odprowadzeniem wody do ciągów drenarskich.
Łączny koszt prac wyniesie ok. 1,5 mln złotych. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum „STAN-KOP GOŁASZEWSKI” Sp. J. z Kuligowa. Wykonawca ma 6 miesięcy na wykonanie niezbędnych prac i odbiór nowego chodnika.
W ubiegłoczwartkowym spotkaniu w terenie z wykonawcą i pracownikami Wydziału Dróg Powiatowych, obok Starosty Adama Lubiaka uczestniczył również Wójt Poświętnego Sylwester Niźnik.
Wizyta Starosty Wołomińskiego w terenie stała się również okazją do zlustrowania postępów prac, związanych z modernizacją drogi powiatowej 4351W na odcinku Zabraniec – Okuniew. Efekty robót są już widoczne a inwestycja, której koszy wyniósł ponad 12 mln złotych powinna zakończyć się latem br.
Warto podkreślić, że Powiat Wołomiński na rozbudowę 2,5 km odcinka drogi relacji Zabraniec – Okuniew pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

/opr. KW/

1 065 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Wiąz Karola” – nowym pomnikiem przyrody w Ząbkach!

Ząbki mogą poszczycić się kolejnym pomnikiem przyrody na terenie miasta. Za taki oficjalnie uznano okazały wiąz szypułkowy, rosnący na terenie...

Zamknij