ggg ggg ggg ggg

Rok szkolny 2022/2023 uważamy z rozpoczęty

1 września jest zawsze datą wyjątkową. Dzieci wracają do szkół lub zaczynają przygodę z edukacją w nowej placówce, a nauczyciele do pracy. 4 dotychczasowych dyrektorów szkół podczas wakacji stanęło przed komisją konkursową, której celem było wyłonienie kandydata na stanowisko dyrektorskie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, Zespole Szkół w Postoliskach, Zespole Szkół w Jasienicy oraz Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Stryjkach.

Pani Marzena Boruc, Pani Małgorzata Staniszewska, Pani Ewelina Wojtyra oraz Pan Sławomir Klocek wykazali się ogromną wiedzą oraz doświadczeniem i przez najbliższe 5 lat będą pełnili powierzone im funkcje na stanowiskach Dyrektorów szkół. Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk oraz Zastępca Burmistrza Waldemar Banaszek mieli dziś przyjemność wręczyć im akty powierzenia i pogratulować sukcesu.
Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk skierował także słowa wsparcia do uczniów, dla których ten dzień nie zawsze jest radosny i nawiązał do wydarzeń sprzed 83 lat: Przodkowie, którzy często byli w Waszym wieku, 83 lata temu nie mieli tyle szczęścia, aby rozpocząć rok szkolny. 1 września wybuchła wojna, która sprawiła, że musieli dorosnąć, niejednokrotnie chwycić za broń i walczyć. Nie smućcie się zatem, że wakacje dobiegły końca, bo nauka jest ogromnym przywilejem, z którego nie mogą w pełni korzystać chociażby Wasi rówieśnicy z Ukrainy. Dyrekcja wraz z całym gronem pedagogicznym dołożyła wszelkich starań, aby szkoła była dla Was miejscem bezpiecznym i przyjaznym.
Był to wyjątkowy dzień także dla uczniów klas I w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, którzy złożyli ślubowanie i stali się pełnoprawnymi uczniami tej szkoły. Pasowanie przyjęli z rąk Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka, który przekazał im słodkie upominki.
Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że szkoła jest nie tylko miejscem, w którym zdobywacie wiedzę, ale także uczycie się siebie, kształtujecie charakter, rozwijacie pasje i zainteresowania. To Wy tworzycie to miejsce, uczycie się dla siebie, a budynek jest dla Was jedynie przestrzenią. Nauczyciele nie tylko przekazują wiedzę, ale także często są przewodnikami życiowymi i osobami, które wiedzą o Was więcej, niż się Wam wydaje. Życzymy im zatem, aby ich praca była doceniona zarówno przez wychowanków, jak i rodziców. Rozmawiajcie, szanujcie się wzajemnie i starajcie zrozumieć, bo macie wspólny cel- dobro i rozwój dzieci oraz młodzieży.
/Info UM Tłuszcz/

493 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Dąbrówce

We wtorek, 30 sierpnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dąbrówce, odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości,...

Zamknij