ggg ggg ggg ggg

Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Dąbrówce

We wtorek, 30 sierpnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dąbrówce, odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości, podczas których osoby bezrobotne i poszukujące pracy mogły zapoznać się z ofertą kilkunastu podmiotów oferujących zatrudnienie, wziąć udział w warsztatach, a także zasięgnąć fachowej porady doradców zawodowych.

Zorganizowane po raz pierwszy przez Gminę Dąbrówka oraz Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie Targi Pracy i Przedsiębiorczości, spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak też przedsiębiorców.
Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem: Wójta Gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego, Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie Grażyny Krupy.
W oficjalnym otwarciu Targów Pracy i Przedsiębiorczości w Dąbrówce udział wzięli: Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński, Zastępca Dyrektora P.U.P. w Wołominie Bożena Matusiak, Starosta Adam Lubiak, Zastępca Wójta Agnieszka Gryglas, a także sam Wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski, który witając uczestników podkreślił, że „Targi pracy to zyskująca forma spotkania pracodawcy z potencjalnym kandydatem do pracy, które jest cenne dla obu stron. Poszukujący zatrudnienia mogą szybko i efektywnie porównać oferty pracy na lokalnym rynku, natomiast dla pracodawców jest to doskonała okazja, by spotkać się w sytuacji nieformalnej z kandydatami”.
– W trakcie naszych Targów Pracy, osoby bezrobotne i poszukujące pracy mają szansę zapoznania się z zakresem i profilem działalności firm, poznania zasad rekrutacji, złożenia dokumentów aplikacyjnych, a także zaprezentowania się we wstępnych rozmowach kwalifikacyjnych. Dla Pracodawców i Przedsiębiorców jest to niepowtarzalna okazja do wymiany informacji i promocji. Dodatkowo podczas targów można dowiedzieć się „z pierwszej ręki” jak wyglądają warunki zatrudnienia w danym przedsiębiorstwie i zadać pytania, na które nie zawsze można uzyskać odpowiedzi w Internecie, czy przez telefon. Zapraszam, zachęcam do rozmowy z doradcami zawodowymi, którzy pomogą na przykład określić poziom kompetencji, ocenią przygotowane przez państwa dokumenty aplikacyjne czy podpowiedzą, jak zachować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Targi Pracy i Przedsiębiorczości Dąbrówka 2022: to obszar komunikacyjny między pracodawcą, a osobami poszukującymi zatrudnienia; to wydarzenie prezentujące i promujące gospodarczo Gminę Dąbrówka; to prezentacja terenów inwestycyjnych Gminy Dąbrówka, można powiedzieć, że suma tego to: nowoczesne, efektywne i ekonomiczne polepszenie jakość i komfortu życia lokalnych społeczności – podsumował Wójt Dąbrówki dziękując wszystkim współorganizatorom za współpracę, a wystawcom i odwiedzającym za obecność.
Wśród potencjalnych pracodawców, którzy wzięli udział w dąbróweckich targach znalazło się
13 wystawców, a wśród nich: Żabka Polska, Jeronimo Martins Polska S.A., InterEuropol S.A.; RE/MAX Premium, Wójcik sp. j.; MZA Sp. z o. o; Mar.s Mariusz Świerczewski; Wojskowe Centrum Rekrutacji Warszawa-Praga; Areszty Śledcze W-wa Grochów, W-wa Białołęka; WUP w Warszawie; MRFP i ZUS II Oddział w Warszawie. Ponadto, odwiedzający mogli zapoznać się z ofertami pracy, szkoleń oraz formami wsparcia oferowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie, wziąć udział w warsztatach z przedsiębiorczości, prowadzonych przez Wojewódzki Urząd Pracy (zostały omówione na nich zasady przedsiębiorczości, pozyskiwanie środków zewnętrznych i ich rozliczanie), a także dowiedzieć się jak założyć własną działalność gospodarczą, albo jak stworzyć idealne CV.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że organizatorzy pomyśleli również o obywatelach Ukrainy, którzy mogli zapoznać się z ofertami pracy w swoim ojczystym języku, dostępnymi w specjalnym punkcie informacyjno-kontaktowym.
Kolejną wartością dodaną Targów Pracy i Przedsiębiorczości w Dąbrówce, była towarzysząca wydarzeniu akcja krwiodawstwa, zorganizowana przez Wójta Dąbrówki oraz RCKiK w Warszawie w godz. 10:00 – 14:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy.
Warto na zakończenie nadmienić, że Targi Pracy i Przedsiębiorczości w Dąbrówce to kolejne tego rodzaju przedsięwzięcie odbywające się w ostatnim czasie na terenie Powiatu Wołomińskiego.
– W kwietniu zorganizowaliśmy wspólnie z PUP w Wołominie: I Powiatowe Forum Pracodawców, a następnie Targi Pracy w Wołominie i Radzyminie – przypomniał Starosta Adam Lubiak, dziękując Panu Wójtowi Radosławowi Korzeniewskiemu za zaproszenie oraz ogrom pracy wykonanej wspólnie z pracownikami Gminy Dąbrówka i PUP w Wołominie.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za przybycie. Mamy nadzieję, że rozmowy potencjalnych pracowników z pracodawcami okazały się owocne dla obydwu stron.
/opr. KW; foto: Gmina Dąbrówka/

443 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Otwarcie Izby Pamięci „Solidarności” w 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

W niedzielę, 28 sierpnia społeczność Powiatu Wołomińskiego uczciła 42. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych. Obchodom towarzyszyła uroczystość otwarcia i poświęcenia „Izby...

Zamknij