ggg
ggg ggg

I Radzymiński Dzień Seniora

Ponad 300 seniorów z kół i stowarzyszeń z Radzymina, Słupna, Nadmy i Starych Załubic spotkało się w hali ROKiS, by wspólnie świętować Senioradę 2017. Wyróżnienia dla seniorów, którzy pracują społecznie na rzecz swojego środowiska i aktywnie włączają się w życie gminy, wręczył burmistrz Krzysztof Chaciński.

SONY DSC

W sobotę, 21 października odbył się I Radzymiński Dzień Seniora – wydarzenie integrujące środowisko seniorów w Gminie Radzymin. W spotkaniu udział wzięli członkowie organizacji seniorskich, działających na terenie miasta i gminy.
Święto aktywności osób starszych rozpoczęto od wręczenia przez burmistrza Krzysztofa Chacińskiego upominków oraz kwiatów członkom zarządu poszczególnych organizacji w uznaniu za ich zaangażowanie i oddanie w pracy społecznej na rzecz seniorów. Oprócz zarządów organizacji i kół seniorów tabliczkę i kwiaty otrzymała z rąk Burmistrza p. Teresa Jósk i jej Fundacja KREATYWNI, a wyróżniona została p. Halina Grzelak, kierownik Referatu Partycypacji i Polityki Społecznej w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin.
Poza Burmistrzem Radzymina okolicznościowe życzenia seniorom złożyli p. Krzysztof Dobrzyniecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Teresa Jósk, prezes zarządu Fundacji „KREATYWNI” oraz radna Rady Miejskiej w Radzyminie, p. Izabela Paciorek, radna Rady Miejskiej w Radzyminie oraz p. Artur Laskowski, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin, która zajęła się organizacją Seniorady 2017.
Podczas spotkania seniorom przekazano okolicznościowe upominki przygotowane przez NBP i radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego p. Marzenę Małek.
W części artystycznej wystąpiły zespoły Radzyminianka oraz Zespół Pieśni i Tańca OBEREK z Wyszkowa, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Nie zabrakło również zabawy tanecznej oraz serdecznych rozmów przy zastawionych stołach.
Obiad i przyjęcie podczas potańcówki przygotował „Bar U Basi”, napoje podarowała Firma HBC (Coca-Cola), słodkości w części ufundowała „Cukiernia Małgosia” z Radzymina. Za pomoc dziękujemy.

W Senioradzie udział wzięli:
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 1 w Radzyminie;
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 2 w Słupnie;
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 3 w Starych Załubicach;
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło nr 4 w Nadmie;
Stowarzyszenie Seniorów Ziemi Radzymińskiej;
Stowarzyszenie Aktywnych 50+.

Państwa doświadczenie, wiedza, czas wolny to wielki potencjał, którego wykorzystanie stanowić może szansę dla innych. Za ogromny wkład dziękujemy i jeszcze raz składamy najlepsze życzenia z okazji Waszego święta.
/opr. UMiG Radzymin; foto Jacek Góral/

Galeria Zdjęć

1 428 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Inauguracja działalności Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości 1918-2018

28 października 2017 r. odbyła się w Wołominie inauguracja działalności Komitetu Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości 1918-2018. Uroczystość w wołomińskiej...

Zamknij