ggg ggg ggg ggg ggg

Radzymińska Seniorada 2022

W sobotę, 19 listopada w hali widowiskowo-sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się Seniorada 2022 z udziałem prawie pół tysiąca uczestników, reprezentujących pokolenie młodzieży drugiego i trzeciego wieku z terenu całej Gminy Radzymin.

Seniorzy z terenu Gminy Radzymin zebrali się licznie, by wspólnie świętować.
W tegorocznej Senioradzie uczestniczyło blisko 500 osób, zrzeszonych w Kołach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów: w Nadmie, Słupnie, Radzyminie i Starych Załubicach należących do: Stowarzyszenia Seniorów Ziemi Radzymińskiej, Stowarzyszenia Aktywnych 50+, Koła Polskiego Związku Niewidomych, Koła Emerytowanych Nauczycieli oraz Fundacji Kreatywni. Nie zabrakło także seniorów reprezentujących sołectwa: Sieraków, Cegielnia i Łosie, obecna była również kilkunastoosobowa grupa seniorów niezrzeszonych w żadnej organizacji.
Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbietą Darką.
Następnie z mini-recitalem przed publicznością wystąpiła Natalia Garman-Orłova, znakomita śpiewaczka operetkowa z Charkowa, która od lutego br. mieszka w Radzyminie. Zadedykowaną walczącej Ukrainie „Modlitwę” Bułata Okudżawy zaśpiewała Krystyna Gembicka, reprezentująca Koło PZERiI w Nadmie. Część artystyczną Seniorady zwieńczył pokaz taneczny w wykonaniu grupy „Aktywny Senior”, trenującej na co dzień w Akademii Fitness Radzymin ROKiS pod kierunkiem choreograf Sylwii Lenkiewicz.
Po występach przyszedł czas na biesiadę i tańce. Poczęstunek przygotował Bar „U Basi”. Zgromadzonych na sali bawił dj Piotr Stefan Wyszyński, przygrywając na akordeonie w przerwach między blokami tanecznymi i zachęcając do wspólnego śpiewania. Zabawa trwała do godziny 22-ej.
Seniorzy bawili się w najlepsze – parkiet do samego końca imprezy był pełen!
Impreza została zorganizowana ze środków Gminy Radzymin (przy wsparciu rzeczowym Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.) przez Referat Partycypacji i Polityki Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Radzymin, Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin.
Salę pomagała przystroić młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przygotowania Seniorady 2022: Pracownikom UMiG Radzymin na czele z Burmistrzem Krzysztofem Chacińskim i Wiceburmistrzem Krzysztofem Dobrzynieckim, BPMiG Radzymin na czele z Dyrektorem Arturem Laskowskim, ROKiS na czele z Dyrektorem Damianem Mogielnickim. Dziękujemy za wsparcie: Pani Dyrektor Elżbiecie Jeleń, nauczycielom oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie.
Wszystkim uczestnikom Radzymińskiej Seniorady dziękujemy za obecność, bawiliście się wspaniale!

/opr. KW; źródło: BPMiG, ROKiS
foto: BPMiG Radzymin – Ł. Rygało, A. Laskowski; uczestnicy/

457 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Łączy nas muzyka i umiłowanie wolności…

W środę, 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie gościł Zespół Ludowy „Zbrucz”...

Zamknij