ggg ggg ggg

Łączy nas muzyka i umiłowanie wolności…

W środę, 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie gościł Zespół Ludowy „Zbrucz” z Tarnopola. Spotkanie z artystami z Ukrainy sprawiło wiele radości zarówno polskim, jak też ukraińskim uczniom „Stalowej Jedynki”.

Już od pierwszych taktów, soliści zespołu z Tarnopola podbili serca radzymińskich uczniów i nawiązali z nimi świetny kontakt.
W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że Zespół Ludowy „Zbrucz” zapożyczył swoją nazwę od rzeki Zbrucz, która jest dopływem Dniestru w zachodniej Ukrainie.
Podczas koncertu muzycy zaprezentowali piosenki ukraińskie, a także polskie. Z zachwytem i wielką radością młodzież wspólnie z artystami, zaśpiewała pieśń „Hej, sokoły”, a także inne polskie przeboje. Nie zabrakło też spontanicznej zabawy tancerzy z najmłodszymi przedstawicielami naszej szkolnej społeczności.
Ogromne wzruszenie wywołał nagrodzony gorącymi oklaskami, wspólny występ artystów i uczniów szkoły, których ojczyzną jest Ukraina.
Oprócz występów solistów mogliśmy również podziwiać grę na ukraińskich instrumentach ludowych.
Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność w entuzjastyczny sposób i z pewnością na długo pozostanie w jej pamięci.
Serdecznie dziękujemy i ponownie zapraszamy Zespól Ludowy „Zbrucz” do naszej szkoły. Do zobaczenia wkrótce!

/opr. SP nr 1/

496 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niepodległościowy Festiwal Kultury Ludowej w Wieliszewie

Gmina Wieliszew już po raz dwudziesty drugi uczciła odzyskanie niepodległości przez Polskę wspaniałym wydarzeniem, promującym kulturę ludową. W tym roku...

Zamknij